Tipy a tajemství homeopatie

1.8.2017 | Alan Schmukler | autori@homeopatie.cz | Homeopatika

Homeopatie je v EU velice rozšířená,

100 miliónů občanů EU, přibližně 29 % populace, používá homeopatii při každodenní péči o své zdraví.

Homeopatie se praktikuje ve 40 ze 42 evropských zemí.

V Británii každoročně vzroste trh s homeopatiky o zhruba 20 %.

Homeopathy Research Institute 

Tipy z Medical Century:

Klonování léku
Dr. Brown z Binghamtonu jednou řekl v Americkém homeopatickém institutu, že nikdy neobnovil svou Chamomillu a vice než třicetkrát opakovaně naplnil stejnou nádobku alkoholem a granulemi, až nakonec neměl nejmenší ponětí, jakou potenci může obsahovat, a že čím více se obsah vzdaloval původnímu léku, tím lepší byli jeho účinky na ty, kterým byl podáván.

Mephitis miluje chlad
Pamatujte si, že pacienti Mephitis se vyžívají v extrémním chladu. Je pro ně potěšením koupat se v ledově studené vodě. Mnoho léků se zlepšuje v chladu, ale pacienti Mephitis touží po ledovém chladu.

Lék na nečistotnost
Ammonium carbonicum se spolu se Sulphurem řadí mezi léky na nečistotnost. V potenci 30C vyléčil nechutné zvyky.

Tak citlivý!
Pacient Asarum je tak citlivý, že pouhá představa tření hedvábí o sebe způsobuje rozechvění v celém jeho těle.

Čerstvý vzduch
Když pacient řekne, že se nachladí při sebemenším vystavení se čerstvém vzduchu, dává vám významný terapeutický klíč ke Kali Carbonicu.

Věděli jste, že….?
Chelidonium není jediný lék s typickou charakteristikou “bolest pod hranou pravé lopatky”. Chenopodium, Lobelia a Augustura ho mají také.

Dnes zemřu?
Pamatujte si, že v předpovídání vlastní smrti soupeří Coffea s Aconitem

Medical Century – Editor -. Willis A Dewey M D – Volume XII – 1904

“Brouk” používá homeopatii
“Bez homeopatie se neobejdu. Pravdou je, že bez homeopatických léků nikam necestuji. Často je využiji.” Paul McCartney   –https://en.wikiquote.org/wiki/Homeopathy

Žlučové kameny
Dr. Richard Hughes ve své knize Pharmacodynamics napsal, že “Calcarea carb. 30 u mě nahradila Chloroform a horkou vanu při urputných bolestech způsobených pohybem žlučníkových nebo ledvinových kamenů.” Dr. Richard Hughes – Pharmacodynamics

Tipy z Indian Homeopathic Review  sv. 25, leden 1916

Calcarea phos. 6x, jedna dávka pěti tablet denně po dobu několika týdnů způsobila výrazné zlepšení u případů zvětšených, anebo jinak problematických, mandlí.

Chelidonium majus je Burnettův velký orgánový lék na játra, tinktura podávaná v množství 5 kapek třikrát denně vyřeší většinu potíží jater.

Ceanothus Americanus v trituraci ix třikrát denně v dávce 5 kapek je orgánovým lékem na onemocnění sleziny, jejíž poruchy často souvisí se srdcem.

Tinktura Fraxinus Americanus, 5 až 10 kapek třikrát denně je skvělým orgánovým lékem dělohy.

Aurum muriaticum natronatum v trituraci ix, 5 zrnek nebo tablet třikrát denně je podle Goullona účinnější než cokoli jiného při léčbě chronických projevů syfilis.

Bellis perennis. Namočená látka v tinktuře Bellis per. je asi nejlepším obkladem na vyvrtnutý kotník. Několik kapek užijte i vnitřně.

Succus calendulae. Jakékoli potrhané, pořezané nebo krvácející svalstvo, na které je aplikován lék Succus calendulae se rychle uzdraví a není náchylné k hnisání. Je to lepší obklad než dichlorid, protože má léčivé účinky.

Verbascum Thapsus
Dr. Cushing z Lynn provedl proving léku Verbascum Thapsus a jeden z nejvýraznějších symptom bylo neustálé ukapávání moči. Od té doby tudíž používá lék (ve třetí potenci) při léčbě enurézy a není si vědom žádného případu, kde by nedošlo k vyléčení.

British Journal of Homoeopathy – Vol XXXV -1877

Dva tipy od C. M. Conanta MD

Sepia  – téměř typicky používaná na zácpu u těhotných žen. Silný pocit prázdnoty v žaludku. Raní nevolnost, jakoby se jí v břiše obracely vnitřnosti zevnitř ven. Zvracení hlenu nebo vody mléčné barvy a také trávicích šťáv. Pocit v ústech a říhání chutě zkažených vajec nebo hnoje spolu s odporem k veškerému jídlu, zvláště masu.

Nux vomica – hlavní lék na dýchavičnost u těhotných žen. Červený obličej, bolest hlavy a zad. Časté močení s naléhavým nucením.

Pár tipů od Dr. W.A. Deweyho

Mercurius protoiodide
Mercurius protoiodide je především vhodný při vředech rohovky.  Dr. Deady ho považuje za nejlepší na tento druh potíží. Ulcerující povrch rohovky vypadá jako by byla odrýpnutá nehtem, doprovodným znakem je žlutě potažený jazyk.

Kali Bi. na spalničky
Spalničky doprovázené symptomy ucha a oteklých uzlin přímo volají po Kali bichromicu a je to také jeden z našich nejlepších léků na potíže hrtanu s drsným, suchým, zánětlivým kašlem.

Kali muriaticum
Kali muriaticum je jeden z našich nejlepších léků na folikulární faryngitidu (zánět hltanu), kde dochází k vylučování šedého či bílého exsudátu.

Spigelia
Spigelia je užitečným lékem na mučivou bolest pod hrudní kostí, která vyzařuje až do krku a do rukou, tendence k omdlévání, palpitacím a ostrému bodání u srdce, slabý a nepravidelný puls, anebo příliš rychlý, maximální puls.

Červi

  • Indigo je lék na škrkavky a hlísty u melancholických dětí s intenzivní bolestí v oblasti pupku, také křeče z červů.
  • Sabadilla má symptom červů s nevolností, zvracením a kolikou.
  • Stannum podle Hahnemanna červy omráčí tak, že jsou lehce vypuzeni projímadlem.
  • Calcarea carb. je cenným lékem, když se chceme zbavit dispozice k červům.

Mercurius
Je jedním z nejlepších léků na vředy u kořenů zubů a je velmi efektivní při bolesti zubů způsobené takovým vředem. Často ukončí hnisání, když se použije ve vyšších potencích, jako u angíny, kde je velmi užitečným lékem.

Gelsemium
Gelsemium má celkovou pohybovou paralýzu, původem spíše funkční než orgánovou. Jeden z nejlepších léků na po záškrtovou a novorozeneckou paralýzu. Paralýza emocionálního původu. Ztráta hlasu, paralýza hrtanu.

Practical Homoeopathic Therapeutics –  Ed. W. A. Dewey, M. D. (1901)

Několik tipů od  T.F. Allena MD

Jaborandi – Konvergentní strabismus.  Zejména užitečný po operaci šilhavosti.

Mezereum  – Při pásovém oparu (herpes zoster) je ohromně cenný dokonce i na bolesti po nemoci. Prudká neuralgie obličeje a hlavy následující po pásovém oparu.

Naphthalinum – Cenný lék při senné rýmě, u mnoha chronických případů se podle všeho zcela zastavila. Typické projevy: kýchání, zánět a bolest v očích, horkost v hlavě. Také záchvatovitá bronchitida a astma, zlepšení na čerstvém vzduchu, bolest v hrudi a břiše, musí si uvolnit oblečení.

Antimonium Crudum – užitečný lék při trávicích potížích u dětí po konzumaci sladkostí, provázeno velmi mrzutou náladou. Bolest v dutině zubů šířící se hlavy, zhoršení studenou vodou. Jazyk je potažený silnou bílou vrstvou.

 Caladium Seguinum – Nejlépe fungující lék na svědění vulvy a vagíny.

 Calcarea Fluorica  – V biochemické terapii se doporučuje při varikozitách a zvětšených žilách, nedostatečná výživa kostí, zvláště zubů, mnoho případů kataraktu, chronické synovitidy kolenního kloubu. Exostóza po úrazu.

 Equisetum hyemale – Bolestivé močení v těhotenství a po porodu. Inkontinence u starých mužů.

Dr. T.F. Allen  –  Hand Book of M.M.

Alumina – Jednoznačně špatná výživa. Vypadají vrásčitě, vysušeně a jsou extrémně vyčerpaní.

Plantago Major – Nejznámější lék na bolest zubů.  Velká citlivost zubů. Pocit, jakoby byly zuby prodloužené a jsou bolavé na dotek. Nesnesou studený vzduch nebo kontakt. Používá se lokálně i vnitřně.

 Ambra Grisea – Hubení, vysocí lidé, velmi slabí, trpí nespavostí a neustále jim je zima.

Pulsatilla – Když symptomy vyžadují tento lék, nesmí se homeopat nechat zmást temperamentem. Stereotypní doktrína, že Pulsatillu nelze použít u cholerických, sangvinických, zlomyslných, vznětlivých temperamentů s energickými pohyby, je velkou chybou, a léta mě sváděla z cesty.

Silicea – U chronických zánětů a zánětů kloubů se žádný lék nevyrovná Silicee, zejména u dětí s hojným pocením na hlavě a silnou citlivostí povrchu těla.

Characteristic Materia Medica Memorizer – William H. Burt, M. D.

autor: Alan V. Schmukler, homeopat, šéfredaktor Homeopathy4Everyone a autor knihy ”Homeopathy An A to Z Home Handbook”.

Homeopathy4Everyone, červenec 2017

přeložila: Mgr. Tereza Ledererová

Homeopatie pro těhotenství a porod

homeopatie-pro-tehotenstvi-a-porod-velkySoučasný americký lékař s bohatou praxí vytvořil názornou a velmi obsažnou příručku pro homeopatickou péči o zdraví a samoléčbu běžných nebo i méně obvyklých potíží, jaké se mohou vyskytnout v době těhotenství, při porodu a po porodu. Kniha obsahuje popisy hlavních léků a přehled obecných problémů v těhotenství a při porodu s odkazy na uvedené léky. Obsahuje rozlišovací znaky a ilustrativní případy z autorovy praxe. Kniha je určena jak pro nastávající maminky, tak pro profesionální homeopaty, kteří se s touto problematikou ve svých poradnách často setkávají.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *