Uzdrav se s autopatií – recenze anglického vydání knihy J. Čehovského Get Well with Autopathy

25.10.2015 | Alan Schmukler | autori@homeopatie.cz | Metoda, Ostatní

alan schmuklerAlan V. Schmukler, šéfredaktor nejčtenějšího mezinárodního homeopatického odborného časopisu Hpathy.com, napsal recenzi knihy Jiřího Čehovského „Uzdrav se s autopatií”. Autor recenze žije v Philadelphii v USA , kde také má svoji homeopatickou praxi.


Jiří Čehovský vytvořil způsob léčby, který nazývá autopatie. Jednoduše řečeno, jedná se o používání preparátu vyrobeného z pacienta samotného. Není to nová myšlenka, je zmíněna v KN Mathurových Principech předepisování jako autoterapie. Čeho však dosáhl Jiří Čehovský, je, že výrazně vylepšil tuto metodu a potvrdil ji tisíci vyléčenými případy. Jeho nejnovější zjištění a vylepšené metody jsou předmětem nejnovější edice knihy Get Well with Autopathy, Uzdrav se s autopatií.

Tato metoda pochází z hlavy ostříleného klasického homeopata. Jiří Čehovský praktikuje a vyučuje homeopatii v České Republice 22 let. Řadu let také předsedal Homeopatické společnosti. Před osmi lety začal používat autopatii, což popsal ve své první knize Autopathy, a Homeopathic Journey to Harmony, Autopatie,cesta k tělesné a duševní harmonii.

Všichni chápeme, že ve chvíli, kdy onemocníme, potřebujeme lék, který rezonuje s naší frekvencí, tj. similimum. Homeopat se usilovně snaží najít similimum, avšak podaří se mu to v méně než polovině případů. Jak Čehovský říká: “S autopatickým přístupem je problém rezonance předem vyřešen. Váš individuální lék není třeba hledat. Nosíte ho ve svém těle, i když v surové formě.”

Při autopatii není výběr léku problémem, ale paralela s klasickou homeopatií existuje. Stále je třeba řádně odebrat případ, aby se správně určila potence, aby bylo možné sledovat vývoj případu a určit, kdy se má léčba opakovat a kdy změnit potenci. Preparát může vyvolat zhoršení a léčba by měla postupovat podle Heringových zákonů.

Čehovský považuje autopatii za metodu vhodnou k tomu, aby ji pacienti používali samostatně. Samotná příprava je úžasně jednoduchá. Plivnete nebo dýchnete do autopatické lahvičky, prolijete lahvičkou vodu a zbytek aplikujete na čelo. Jediná další pomůcka je diář. Při výrobě preparátu samotným pacientem se vyloučí rozličné kontaminace preparátu, ke kterým by došlo při výrobě v lékárně, kde by jiní lidé manipulovali s lahvičkou, přidával by se alkohol, preparát by se přepravoval na dlouhou vzdálenost atd. Pro lidi, kteří jsou velmi nemocní, může preparát vyrobit jiná osoba při náležité opatrnosti.

V úvodu Čehovský tvrdí: „Slina přenáší dokonalou individuální informaci o celém organizmu“. V současnosti toto rozšířil o použití dechu. Nyní také doporučuje aplikovat preparát na čelo mezi oči, na 6. čakru, což, jak věří, nejlépe působí na vitální sílu.

Léta jsem sám vyráběl homeopatické preparáty za použití kapátka a Korsakovovy metody. Potence 30C vyžadovala 1500 zředění s protřepáním, přesné měření a mnoho hodin práce. Čehovského autopatická lahvička vyrobí stejnou potenci bez námahy během zhruba jedné minuty. Mechanismus je založen na Finnkeho a Skinnerově průtokovo-vírové metodě .

Voda se slinou stečou nálevkou do trubičky a do kulovité vírové komůrky, kde se tvoří vír, jenž funguje jako protřepávání. Protékáním vody lahvičkou se zvyšuje potence. Jeden litr vytvoří zhruba 40C.

Možná vás zajímá, jak se dopracoval ke vztahu mezi objemem vody a potencí. Nejprve vytvořil potenci z inkoustu Korsakovovou metodou. Zjistil, že voda byla čistá při 3C. Pak použil inkoust k ředění v autopatické lahvičce, zjistil, kolik vody je potřeba, aby byla voda opět čirá, tedy 3C. Zbytek byla čistá aritmetika. S protékající vodou (bez chlóru) lze získat velmi vysoké potence poměrně rychle.

Po léčbě mnoha a mnoha lidí Čehovský zjistil, že někdy účinek preparátu netrval, anebo nebyl takový, jaký se očekával. Nakonec to přisoudil různým parazitům a pokusil se je zabít, nejprve přidáním alkoholu do sliny. Nyní však při podezření na parazity doporučuje ještě před samotným potencováním slinu s vodou na chvíli převařit. Další překážkou v léčbě může být přílišné zakyselení pacienta. Autopatický preparát aplikovaný na čelo někdy zvýší PH sliny během pár minut. PH se také zvyšuje jezením zásaditých potravin, sodou bikarbonou a snižováním stresu.

Mimo chronických nemocí autor používá autopatii při první pomoci a akutních stavech. V knize je věnováno 39 stránek různým druhům vyléčených případů počínaje chřipkou a konče srdeční arytmií. Autor uvádí, že lze autopatií léčit i zvířata, postačí k tomu kapka či dvě sliny.

Jiří Čehovský stále používá homeopatické léky, ale autopatii vidí jako další, velmi užitečný nástroj. Říká, že čím přesněji je preparát vyladěn na konkrétního pacienta, tím větší jsou léčebné účinky … a „největší podobnost nacházíme ve stejnosti“.

Pokud je nejvyšším posláním lékaře udělat z nemocných lidí zdravé, což označujeme jako léčbu, pak bychom měli využít tolik léčebných nástrojů, kolik je možné. Co se mě týče, přidám si autopatii do svého repertoáru.

Originál recenze:

http://hpathy.com/book-reviews/get-well-with-autopathy-by-jiri-cehovsky/

Články od Jiřího Čehovského, postupně publikované na Hpathy.com:

http://hpathy.com/homeopathy-papers/autopathy-healing-with-potentized-saliva/
http://hpathy.com/clinical-cases/autopathy-six-cases/
http://hpathy.com/homeopathy-papers/autopathic-detoxication/
http://hpathy.com/homeopathy-papers/autopathic-detoxication-%E2%80%93-part-ii/
http://hpathy.com/clinical-cases/autopathy-a-case-of-chronic-pain/
http://hpathy.com/homeopathy-papers/homeopathic-information-7th-chakra/

Uzdrav se s autopatií – Jiří Čehovský

uzdrav-se-s-autopatii-druhe-vydani-velkyUčebnice autopatie. Obsahuje stručný a přehledný systém JAK NA TO při domácím i odborném používání autopatie. Přináší popis téměř stovky případů odstranění nebo výrazného zlepšení tzv. „nevyléčitelných“ chronických nemocí, které se běžně vyskytují v naší populaci. 

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *