Vedlejší účinek

16.7.2020 | MUDr. Tomáš Lebenhart | tomas@lebenhart.cz | Případy

6. 3. 2019 ke mně poprvé přišla klientka ročník 1961, Blíženec (jako i já) a rozvinul se tak mj. i celkem zajímavý homeopatický příběh…

Její osobní, vztahová a zdravotní historie je bohatá a složitá, jakož i rozmanité průvodní detoxikační projevy, jež byly a doposud jsou zvládány dalšími pomocnými homeopatiky nízkých potencí nebo fytoterapeutiky. Blíženec je znamení vzdušné a tito lidé rozhodně nežijí jednoduchý, stabilizovaný a jednotvárný život… vzdušný živel je totiž sám o sobě nestabilní, umožňující akci a změnu. A tak mi dovolte, drazí kolegové, abych se v textu zdržel zbytečných podrobností a košatostí kazuistiky a zcela neblíženecky se zaměřil na podstatné.

S čím tedy přijela… Od puberty opakované potíže se ztrátou hlasu. Z anamnézy vyjímám několik klíčových informací. Autoritativní otec, jenž jí srážel sebevědomí. Ona chtěla zpívat a také v dětství zpívala, ale otec prohlásil, že má děsný hlas, že jí to nejde a přihlásil jí na průmyslovku se zaměřením na elektro – sám takto zaměřen.  Učení jí nebavilo. Nebyla to její volba, nemohla jít za svým srdcem, její sen byl ochočen. Navíc vzduch potřebuje svobodu a rozlet ze všech živlů nejvíce. Matka byla v tomto ohledu slabá a toto dopustila…

Učení ji nebavilo až tak, že školu začala nenávidět. Stále zpívala, ale začala trpět několikadenními výpadky hlasu. Rozvinula se i porucha řeči. Otec se jí smál… Počala se rozvíjet hlubší psychická nemoc. Začala se bát lidí, stydět za svůj hlas a řeč. Začala žít s pocitem, že nemá na nic právo, že nemůže být sama sebou. V roce 1995 se zhroutila a začala navštěvovat psychiatrickou ordinaci a brát antidepresiva. Dále rozvoj mnoha tělesných potíží… kardiovaskulární, hormonální oblast zejména.

Pochopil jsem, že je třeba soustředit se na to, co ji nejvíce trápilo – na její selhávající hlas. Nu což sáhl jsem po Argentu metallicu. A protože jsem pocítil hloubku i délku její symbolické poruchy, zvolil jsem rovnou potenci 1M. A to 1x za měsíc nebo dle pocitu, ne však častěji než za dva týdny. Na úvod jednu dávku v potenci 200C. A z pilnosti přidal Argentum nitricum 15C 1x denně, a nebo kdykoliv bude mít strach či nerv.

Na kontrole 5. 9. – tedy za půl roku (nechal jsem to na ní) sděluje že, Arg.m. 1M vyřešilo hlas, ale přestala ho brát, protože se starala u svou umírající matku. Přitom si paradoxně sama snížila antidepresivum na poloviční dávku. Zároveň se zmínila o různých reverzních fyzických symptomech. To mne uvrhlo do lehkého podezření, že Arg.m. by mohl být zároveň její hluboký konstituční lék… V duchu Caesarova slavného výroku „Neměňme vítězné vojsko“, doporučil jsem dál Arg.m. 1M v měsíčních intervalech. Plus další doplňující a podpůrnou léčbu, jejíž popisování nemá valného smyslu. Co naopak je informace významná, je vyléčení 17 let trvajícího alkoholismu, o kterém se mi v ordinaci nezmínila. Zde si dovolím předložit vám její obsáhlejší mail.

Dobrý den, pane doktore,

dnes při popíjení nealkoholického Bohemia sektu jsem si uvědomila, že jsem  v proudu událostí zapomněla na jeden podstatný nový jev v mém životě, o kterém jsem se Vám možná měla zmínit.

Loni v březnu jsem u Vás myslím byla poprvé. Předepsal jste mi Argentum metallicum. Brzy potom jsem se dozvěděla o těžké nemoci maminky a začala jsem se o ní starat  do konce června 2019. Přibližně do dubna 2019,v podstatě od sedmnácti let, takže 58-17=41 let jsem hodně popíjela víno  kvůli tomu, že se mi vždy dejme tomu půl až jeden den dobře mluvilo. Takže když byla příležitost, nikdy jsem s vínem nešetřila. Časem jsem si oblíbila také Becherovku pro kombinaci bylin a sladkosti. A do třetice to byl vaječný koňak o Vánocích a Velikonocích. Myslím, že postupně nebyl týden, kdy bych neměla připravené víno, případně jsem občas měla chuť na tu Becherovku. Tam ale efekt s fungujícími hlasivkami nebyl tak výrazný, ale pod touto záminkou jsem si tyto tekuté bonbony také občas koupila.

No a koncem června 2019, když mi moje sestra donesla vaječný koňak, aby mi udělala radost, když jsem byla pořád s maminkou, jsem ten koňak vylila do umyvadla. Od té doby, od toho června 2019, mě alkohol nezajímá a vlastně se mi protiví.

Takže nevím, co to způsobilo.  Podle toho, jak já to vidím, bych měla začít pít po červnu 2019 ještě víc,  obzvlášť když  jsem zároveň brzy potom dostala informaci, že nemůžu počítat se zaměstnáním, kde jsem měla uzavřenou smlouvu a bylo mi slíbeno, že mohu nastoupit, až budu moci.  To byl pro mě další velký šok.

Takže tento úspěch  přisuzuji Argentu metallicu a to je důvod k oslavě  :).

Jsem stále bez práce až na nějaké brigády a pochybuji, že bych tento stres, ve kterém se nacházím,  bez Arg.M. vydržela a nechodila pro víno, obzvlášť při třech vinotékách v okruhu cca 300m od našeho bytu.

Problém s hlasivkami, který teď ale nemám, je pro mě skoro druhotný, když se jako vedlejší efekt dostavil takový úspěch s alkoholem.

A víte čemu vděčím za to, že jsem se  k Vám objednala? Jednomu z pořadů Máte slovo, kde jsem viděla MUDr. Elekovou a kde mi vadilo, jak se k ní chová paní Jílková. Chtěla jsem paní doktorce vyjádřit uznání a tak jsem hledala kontakt, ten jsem našla na Vašich stránkách a bylo to.

Pane doktore, velmi Vám děkuji.

A tak si díky sdílnosti osobnosti Argentum metallicum (mlčeti zlato mluviti stříbro), navíc věc mezi námi Blíženci, dozvídáme o potěšujícím a překvapivém konci neustálého popíjení vína či Becherovky. Stříbro skutečně pomáhá s hlavovým selháním z psychických příčin. Ale těch opravdu hlubších. U povrchnějších, způsobených prostou trémou to může být Phosphorus, Gelsemium, Argentum, ale nitricum, atd. Zhruba v té době, kdy ke mně dáma poprvé přišla jsem zachytil mediální zprávu, že musel být zrušen dublinský koncert irské skupiny U2 a to v den koncertu. Zpěvákovi totiž pár hodin před začátkem totálně selhal hlas. A to považte že, překlad jeho jména je Dobrý Hlas (Bono Vox). Vsadím se, že kdyby si zaběhnul do Nelsons homeopathy Pharmacy, jeho pobočka se v městě nachází, a lupnul do sebe Arg.m 1M, show mohla běžet… Pro náš příběh je ale důležité, že je paní bez alkoholu i abstinenčních příznaků, bez starostí a za svůj krásný hlas se nestydí, ba naopak… Show must go on, jak zpíval jiný krásný hlas…

A ještě jeden rozverný dodateček: Tenkrát mě paní Jílková lákala do studia a já to zdvořile odmítnul. A tak tam vyrazila dr. Eleková, co by „náhradník“. Své role se zhostila velmi dobře, kdo ví, jaká mela by se strhla, kdybych v té očkovací aréně stál já… Život je jedna velká hra, nemyslíte?

HOMEO – homeopatický software

Homeo pyramida s názvemPoznávací znak profesionála – lékaře, lékárníka a léčitele. Užitečný pomocník pro samoléčbu, spolehlivý průvodce studentů homeopatie. Velký rozsah odborných textů, pokročilé možnosti analýzy. Snadné intuitivní ovládání. Kompletně v českém jazyce!

Podrobné informace zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *