Víkend s Kimem Eliou

31.1.2023 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Aktuality

O víkendu 14. – 15. ledna 2023 přednášel pro posluchače Homeopatické akademie Kim Elia. Není u nás neznámý, přednášel zde také v lednu 2018 a pak ještě přijel na letní školu na Seči.

Měla jsem trochu strach, aby naši pozornost nenarušilo první kolo voleb prezidenta, ale Kim si připravil opravdu poutavý program.

Na zahraniční lektory se těším, přivezou obvykle nějaké nové názory, dozvíme se něco o malých či méně známých lécích. A protože hodně pracuji s programem HOMEO, jsem zvědavá, čím si zase budu moci software obohatit, které léky či rubriky si přidám. A Kim nezklamal, předčil všechna moje očekávání, byl to určitě jeden z nejlepších on-line víkendů.

A tak se s vámi podělím o některé zajímavosti o malých lécích. Např. Lobelie inflata se symptomem hypochondrie, strachu (úzkosti) o zdraví…
Blatta orientalis a zhoršení na podzim (mimochodem skvělý lék na CHOPN spolu s hydrastisem), strachem z injekcí a strachem z vystoupení na veřejnosti.
Lac caninum a jeho touha po masturbaci.
Lac felinum a žárlivost, ale také strach z pádu ze schodů, z výšky (zajímavý symptom u koček, že?).
To jsou symptomy, které názorné předvedl na svých případech, symptomy, které jsem neznala. Byly to hlavně případy astmatu.

Na druhou stranu mne překvapilo, jak dobře je v programu HOMEO zastoupeno chelidonium majus, v repertorizaci vycházelo podobně jako v repertorizaci u Kima.
Líbilo se mi také, jak všechny své názory převáděl do řeči Organonu a jeho paragrafů, myslím si, že to bylo velmi přínosné nejen pro „prváky“ ale pro všechny, kdo ještě Organon nečetli nebo ho četli jen zběžně.

Ten víkend jsem si moc užila a už se těším na březen, kdy bude Kim pro Homeopatickou akademii opět přednášet.

HOMEO – homeopatický software

Homeo pyramida s názvemPoznávací znak profesionála – lékaře, lékárníka a léčitele. Užitečný pomocník pro samoléčbu, spolehlivý průvodce studentů homeopatie. Velký rozsah odborných textů, pokročilé možnosti analýzy. Snadné intuitivní ovládání. Kompletně v českém jazyce!

Podrobné informace zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *