Žena se srdečním onemocněním

4.1.2007 | Marie Valášková | valaskova43@seznam.cz | Případy

Tato žena (60 let), mírně obézní, velmi vstřícná (mohla by připadat až vlezlá), ke mně přišla hlavně kvůli svým problémům se srdcem. Již při telefonním objednání mě zasypala množstvím informací a do telefonu mluvila velmi hlasitě, musela jsem držet sluchátko dál od ucha.

Při první návštěvě mi začala velmi podrobně vyprávět své problémy se srdcem – u lékaře měli podezření na počínající angínu pectoris. Tato informace ji vyděsila. Když jsem chtěla aby mi popsala své potíže a problémy, mnoho jich vlastně neřekla, hlavně to bylo o strachu. Zeptala jsem se i na další nemoci. Před dvaceti lety objevila bulku v levém prsu, mamma jí byla odoperována celá pro nádor. Vyptávala jsem se na okolnosti. Bylo to v době, kdy ovdověla. Celou historii vyprávěla skoro s nadhledem až s vtipem. Rozhodně tam nebyl strach, který jsem vnímala při vyprávění o srdeční diagnóze. Přitom bylo zajímavé, že se celou rodinou dost silně táhne onemocnění rakovinou. Její matka zemřela na rakovinu střev a otec zemřel v poměrně mladém věku na leukemii.

Jiné vážnější zdravotní problémy neměla. Mluvila při interview, podobně jako do telefonu, rychle, někdy trochu nesouvisle, musela jsem jí občas trochu usměrnit, ale nebylo to nepříjemné.

Menopauza začala asi před 25 lety, podrobnosti kolem menstruačního krvácení si již moc nepamatovala, asi tam neměla vážnější problémy. Vzpomněla si jen, že krvácení bylo vždycky dost silné.

Ráda spí – spánek nikdy nebyl problém, měla pocit, že nejlépe je všechno zaspat. Měla ráda své sny a fantazie, říkala, že jen zavře oči, objevují se jí obrázky a filmy. Jen jeden sen neměla ráda – o hadech. Měla špatná rána, již jako dítěti jí často bývalo ráno velmi špatně. Ranní nevolnosti, točení hlavy a podobně. Tyto problémy mívá dodnes, ještě k tomu bývá hodně zahleněná, hlen se drží v krku, nemůže polknout, někdy až do zvracení. To jí pak uleví.

Skoro celý život byla dost silný kuřák, nyní asi 10 let nekouří.

Na krk je všeobecně dost citlivá, nikdy by si nevzala rolák, šálu, dokonce ani límec nemá moc ráda. Chce mít krk volný, ale vadí jí i těsná sukně.

Ráda čte, živě se zajímá o dění kolem sebe. Ještě se učí cizí jazyk, navštěvuje kurz na počítače. Zajímají jí všechny technické novinky.

Po ovdovění zůstala sama, samota jí velmi vyhovuje. Má sice dost známých a přátel, ale nejraději je sama.

Jí ráda, jídlo patří k životu, umí ho vychutnat. Nemá zvláštní chutě, snad jen jablka, ale nesmí být kyselá.

Celý život má zácpu, chronické hemoroidy. Zácpa dost často přejde do průjmu, myslí si, že proto, že si střeva hodně hlídá, snaží se dost pít, jíst vlákninu – matka přece zemřela na onemocnění střev.

O svém dětství mluvila jako o velmi šťastném období – byla jedináček, všichni ji velmi rozmazlovali, neustále byla středem pozornosti – to se jí hodně líbilo. Nikdy jindy to už tak nebylo. Měla jsem ale dojem, že i v manželství byla dost „rozmazlovaná“. Nemusela se o nic starat. Smrt manžela ji silně poznamenala.

Myslím si, že lék je poměrně jasný. Já si ale repertorizaci dělám vždycky, je zajímavé, jaké ostatní léky se objeví. Nutí mne to přemýšlet proč dát lék ten a ne jiný. Musím si to sama pro sebe zdůvodnit.

Rubriky:

 • mysl – strach, choroba z
 • mysl – strach, onemocnění srdce
 • mysl – strach, hadi z
 • mysl – společnost, odpor k
 • generálie – strany těla, levá strana
 • generálie – ráno zhorš.
 • mysl – řeč, hlasitá
 • hrdlo – hlen v hrdle, ulpívavý, ráno
 • hrdlo zevní – oděv zhorš.
 • pokožka – pihy
 • rektum – hemoroidy, chron.
 • rektum – zácpa, střídá se s průjmem
 • prostředí – sluneční světlo zhorš., slunečnní žár zhorš.

V repertorizaci vyjde na prvním místě Lachesis (hadí jed), na druhém místě Calc. carb., Suplhur, Phosph., Puls.

Lachesis byla jasná, ale překvapila Calc. carb., jak vysoko vyšla. Ta paní měla vlastně dost známek tohoto léku.

Dostala Lachesis 30C, 200C. V poslední době ráda dávám tuto kombinaci, mám pocit, že zmírní velké reakce. Mile mne překvapilo, když jsem letos v létě na letní škole zjistila, že R. Malcolm postupuje podobně. Následovala velmi prudká reakce s vysokou horečkou, která ji ale nevyděsila, říkala, že se cítila docela dobře. Horečka přešla během 24 hodin, bez léčby.

Kontrola za dva měsíce: velmi se zklidnila, zdálo se mi, že i řeč je klidnější. Během posledních šesti týdnů neměla žádný sen o hadech. Naopak, začali jí zajímat, chce se o nich něco dozvědět. Hlavně ale skoro zmizel strach z nemoci, snaží se rozumově ho zvládnout. Také se zlepšilo ranní zahlenění, ale ještě zcela nezmizelo. Zlepšila se i chronická zácpa.

Při této první kontrole nedostala nic. Další kontrola za dva měsíce. Hlavním tématem této kontroly bylo neuvěřitelné zlepšení testů na kardiologii. Nedostala nové léky, naopak odebrali jí některé, snížili dávkování. Hodně mluvila o svém strachu z nemoci, ale ještě je dost nedůvěřivá. Nechce věřit, že jen několik malých kuliček mohlo udělat takovou změnu.

Zatím žádné kuličky. Ještě jsou tu symptomy, které by se mohly v důsledku předchozí dávky zlepšit.

Homeopatická poradna

Zaměření na chronické opakující se potíže. Komplexní poradenství. Homeopatie, autopatie, doplňkové metody, zdravý životní styl.

poradci1

Informace a objednání na konzultaci zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *