Žena s těžkou migrénou

27.12.2016 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Případy

migraineTato žena – tehdy asi čtyřicetiletá – přišla s bolestmi hlavy. Hlava jí bolela velmi často, téměř každý den. Dny, kdy jí hlava nebolela, byly výjimkou.

Své problémy datovala ode dne, kdy zažila velmi nešetrnou manipulaci krční páteře, podíl na problémech měl asi také její překotný růst, hlavně v oblasti C páteře. Klientka byla velmi štíhlá, poměrně vysoká žena s „labutí šíjí“.

Bolesti jsou vždy v levé polovině hlavy, pacientka má dojem, že centrum bolestí je pod levou lopatkou. Bolesti zlepšuje rozptýlení nebo mírný pohyb. Prodělala v dětství černý kašel a po kašli jí zůstal strabismus.

Je velmi pečlivá, důkladná, miluje pořádek. Není moc žíznivá, ale vzhledem k trendu se snaží dost pít. Celý život má problémy se spánkem – říká, že je typický lehký spáč. Podle ní má i tento fakt za důsledek její bolesti hlavy.

Je také velmi netrpělivá a uspěchaná – jde-li s někým, bude vždy o krok napřed. Přiznává, že při odchodu z domova několikrát vše kontroluje – plyn, světlo, zamčení, apod. Bolesti hlavy jsou úporné a vyvolávají v ní silný pocit beznaděje a úzkosti s myšlenkami na smrt.

Celou dobu brala veliké množství alopatických léků, které už moc nezabírají, má po nich problémy se žaludkem.

Dostala Arsenicum album. Na kontrole za dva měsíce od podání konstatuje, že dostala poměrně silnou, vodnatou rýmu, nejprve dostala silnou migrénu, ale je otázka, zda to bylo homeopatické zhoršení, protože její bolesti byly skutečně každodenní. Bolesti se ale postupně zmenšovaly a dnes na kontrole (dva měsíce po podání) jsou určitě menší, nicméně stále si ještě občas vezme alopatický lék, ale pozoruje zajímavý fakt – totiž, že alopatické léky zabírají lépe a nepotřebuje tak silnou dávku jako dřív. Zmínila se také o aftech, o kterých nemluvila na první konzultaci. Symptom ale není nový, v minulosti jej měla hodně často. Zmínila i bolesti žaludku – má pocit, jakoby se bolest hlavy přesunula tam.

Dostala novou dávku Arsenica. V tomto případě jsem použila jen potence 30 a 200C.

Ozvala se asi za dva měsíce s akutní cystitidou – chtěla vědět, jestli jí i s tímto problémem může homeopatie pomoci. Hlava jí ale nebolí. Cystitida se u ní objevila již těsně před první návštěvou, brala na ni antibiotika, která moc nesnášela, ale tenkrát chtěla hlavně řešit své migrény.  Dala jsem jí dvě různé potence Arsenica, poradila pitný režim a extrakt z lichořeřišnice. Ozvala se po několika dnech, že je jí úplně dobře. Byla velmi překvapená, jak rychle homeopatie zabrala a hlavně, že se nevrátily bolesti hlavy.

Odjela na dovolenou, kterou prožila bez bolestí hlavy, říká, že se cítí velmi dobře, postupně se upravily i problémy se žaludkem. Zatím nepotřebovala další dávku léku, říká, že někdy má pocit, jako na začátku migrény, ale pomůže jí hrnek kávy.

U tohoto případu byla velmi důležitá důvěra a otevřenost klientky, neměla předtím žádnou zkušenost s homeopatií a i přes to se s ní velmi dobře pracovalo.

Homeopatie pro těhotenství a porod

homeopatie-pro-tehotenstvi-a-porod-velkySoučasný americký lékař s bohatou praxí vytvořil názornou a velmi obsažnou příručku pro homeopatickou péči o zdraví a samoléčbu běžných nebo i méně obvyklých potíží, jaké se mohou vyskytnout v době těhotenství, při porodu a po porodu. Kniha obsahuje popisy hlavních léků a přehled obecných problémů v těhotenství a při porodu s odkazy na uvedené léky. Obsahuje rozlišovací znaky a ilustrativní případy z autorovy praxe. Kniha je určena jak pro nastávající maminky, tak pro profesionální homeopaty, kteří se s touto problematikou ve svých poradnách často setkávají.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *