Zlá dívka a diabetes

4.3.2019 | Bohdan Vrabec | bvrabec@seznam.cz | Případy

Dívku  ke mně přivedla její matka ve věku deseti let. Jednalo se o chování dívky, kdy si ona ani učitelka ve škole a dokonce ani její dětský psycholog nevěděli s jejím chováním rady. Léky na uklidnění nepomáhaly, byly zcela bez efektu. V sedmi letech dívky při vyšetření pro její noční pomočování, kdy si mysleli, že je to tím, že po celý den stále a hodně pije, byl zjištěný diabetes insipidus, také zvaný „žíznivka„ protože člověk s tímto onemocněním má stále sucho v ústech a musí stále pít. Hodnoty dívka mívala šestnáct až dvacet čtyři jednotek. V lékařské literatuře se uvádějí možné příčiny tohoto onemocnění úrazy hlavy, záněty, nádory a operace mozku, například hypofýzy a někdy bývá příčina onemocnění neznámá.

Inzulín dívce píchala matka vždy v šest hodin ráno a ve dvanáct hodin. Dále z anamnézy. V osmi a půl roku věku dívky jí do hlavy kopl kůň a měla otřes mozku. Při akutních onemocněních jako průjmy, nachlazení, vysoké horečky nebo zvracení, vždy měly nemoci náhlý nástup a rychlý průběh. Při očkování proti dětské obrně, když jí matka vzala do náruče, že jí odnese z ordinace, tak dívka začala prudce zvracet, až matce pozvracela hlavu a obličej, následně zbledla a omdlela.

Ze školy stále nosila poznámky hlavně kvůli chování. Žádné děti s ní nechtěly sedět v lavici, protože je neustále pošťuchovala, bila je do hlavy a kopala je, až vypadly z lavice. Chovala se násilně k dívkám, ale i k chlapcům a všichni se jí báli. Na učitelku byla drzá, poznámky nepomáhaly a ani tresty od rodičů nepomáhaly. Spíš naopak, když jí matka potrestala, tak vždy vymyslela jak se pomstít.

Každému, kdo jí něco zakázal nebo jí pokáral, se hrubě pomstila. Proto také neměla žádné kamarády a kamarádky. V období jejího věku sedmi let, půl roku trvaly neshody mezi jejími rodiči, kteří se následně rozvedli. Rok po rozvodu rodičů si matka našla nového přítele a odstěhovaly se k němu na vesnici do domu. Přítel matky měl hospodářství, choval dvě krávy, dva koně, stádo ovcí, dva psy a kočky. Po přestěhování se chování dívky ještě více zhoršilo. Když jí matka pokárala kvůli škole nebo jí dala na zadek, tak rozstříhala záclony a matce šaty. Když jí pokáral přítel matky, tak kopala jeho psy a kočky chytla za ocas, roztočila je a hodila na zeď domu.

Dále matka dceru popisovala, že je roztěkaná a netrpělivá. To také dívka ukazovala u mě v ordinaci, stále chodila po ordinaci, brala si věci, pak si na chvilku sedla matce na klín a tak stále dokola. Nabídl jsem jí čisté papíry a pastelky a požádal jsem jí, jestli by něco nakreslila. Nakreslila obrázek, kde je ona a kůň, v ruce drží bič a bije koně. Zeptal jsem se kdo to je na obrázku a bije koně. Odpověděla, že je to ona sama. Nakreslila další obrázek, ukázala ho mně i matce a požádala mne, jestli si může půjčit nůžky. Souhlasil jsem. Vzala druhý obrázek a celý ho rozstříhala na malé kousíčky. Když toto matka viděla, řekla mi, že toto dělá každý den, i několikrát denně. Poslední pověstnou kapkou bylo, než se ke mně matka s dcerou objednali, že asi tři týdny před tím, než přišly ke mně, tak přítel matky dívce zakázal televizi a sebral jí hračky. Toho dne, když matka přišla domů, dívala se z okna na koně a připadali jí nějací divní. Ze začátku stále nemohla přijít na to proč. Až po chvíli si všimla, že oba koně mají ustřižené celé ocasy. Neudržel jsem se a začal jsem se smát, když jsem si představil, jak asi vypadají koně bez ocasu.

Motivy na obrázcích, které dívka nakreslila, následné rozstříhání a roztrhání obrázků na malé kousíčky přímo zde v ordinaci a také co říkala její matka, ostříhání ocasů u koní, rozstříhané záclony a šaty, také kruté chování ke zvířatům, spolužákům a prudké zvracení po očkování, když matce pozvracela obličej a hlavu, toto všechno byl vlastně celý obraz léku. V podstatě celý průběh anamnézy vlastně matka i dívka říkaly přesný obraz léku, který dívka potřebovala. Nemusel jsem ani hledat rubriky a léky. Lék byl jasný. Celý popis dívky ukazoval jednoznačně na lék VERATRUM ALBUM.

Pro ověření jsem si přesto vyhledal rubriky: děti – hyperaktivní, obsesivně nutkavé poruchy – stříhání, trhání věcí, netrpělivý, hádavý a krutost. Užívání léku VERATRUM ALBUM 200 CH jsem určil jednu dávku dvakrát týdně po tři týdny a pak kontrola u mě. Při kontrole po využívání předepsaných dávek léku matka povídala, že byla velice překvapená, jak výrazně se změnilo chování dívky ve škole. Zlepšila se v učení, zklidnila se natolik, že učitelka k ní posadila jednu dívku a úplně se vytratilo agresívní chování vůči spolužákům. Dokonce si našla i kamarádku u nich na vesnici. Zvířata měla ráda a přítel matky jí učil jezdit na koni. Ještě se stalo i to, s čím matka vůbec nepočítala a ani kvůli tomu s dcerkou nepřišla, že hladina cukru v krvi se snížila z původních šestnácti až dvaceti čtyř jednotek na osm. S tím jsem nepočítal ani já. O to větší jsem měl radost já i matka. Nyní jsem doporučil užívat dále lék VERATRUM ALBUM 200 CH a to jednu dávku za týden po čtyři týdny. Matka mi po těchto dávkách volala po telefonu, že je dcerka stále v pořádku a dokonce začala domů nosit pochvaly ze školy a známky se též zlepšily. Cukr v krvi je též v normě a zatím z injekcí přešly už jen na léky v tabletách. Nyní jsme už žádné další dávky léku nedávali, že počkáme jeden měsíc bez léku VERATRUM ALBUM. Po měsíci matka opět volala, že je dcerka v úplném pořádku. Domluvili jsme se, že nyní nebudeme dávat další dávky léku a ať matka zavolá, kdyby se začal stav horšit, nebo hladina cukru v krvi stoupat. Matka volala za čtyři měsíce od poslední telefonické kontroly a říkala, že je dcera v pořádku a že jí lékař vysadil i léky na diabetes a je úplně bez léků.

Matka dívky mi volala zase až za půl roku a stále bylo vše v pořádku a dívka byla zdravá. Potom volala ještě dvakrát do roka a stav dívky byl stále v pořádku a je zdravá. Domluvili jsme se, že kdyby se stav dívky začal opět horšit, ať začne dávat lék VERATRUM ALBUM 200 CH, jednu dávku a kontaktuje mně. Matka už mi pak nevolala, ale občas jsem potkával jejich sousedku z vesnice, která byla též mojí pacientkou a matku s dcerkou ke mně poslala a říkala, že dívka je stále zdravá.

Případ pochází z knihy Bohdana Vrabce Homeopatie jak ji vnímám já.

http://www.homeopatie-vrabec.cz

 

 

 

Homeopatická poradna

Zaměření na chronické opakující se potíže. Komplexní poradenství. Homeopatie, autopatie, doplňkové metody, zdravý životní styl.

poradci1

Informace a objednání na konzultaci zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *