Zvětšená prostata

9.10.2006 | Petr Zachariáš | pzacharias@post.cz | Případy

Muž 62 let

První návštěva: Září 2005

Rodinná anamnéza:
Babička: rakovina
Dědeček: mozková mrtvice
Babička: tuberkulóza
Dědeček: rakovina
Otec: rakovina
Matka: mozková příhoda

Osobní anamnéza:
V minulosti mu byl vyoperován kožní tumor v oblasti levého očního koutku. Současně si stěžuje na velmi časté noční močení, chodí až 7× za noc. Při močení pociťuje řezání a pálení v uretře. Sonografie prostaty potvrdila zvětšení prostaty. Pacient je velmi nápomocný a ochotný spolupracovat, rád pomáhá ostatním a vidí v tom svou roli. Ostatní jsou pro něj důležitější než on sám. Má problém odmítnout něco, když se mu to nehodí, když ví, že ostatní jeho pomoc potřebují. Je velmi silně spjat se svou rodinou a má úzkost o syna. Typický obraz Carcinosinu, který také potvrzuje velmi silná rodinná anamnéza rakoviny.

Analýza případu:
Současné problémy, kterými pacient trpí, nejsou pokryty konstitučním lékem. Vzhledem k současnému nálezu a také silné rodinné zátěži jsem se rozhodl nedoporučit konstituční lék jako první lék, protože jsem se obával zhoršení a také s přihlédnutím k jeho věku jsem nechtěl riskovat návrat rakovinných symptomů, jelikož jeho konstitučním lékem je hlavní rakovinná nosoda.

Na základě subjektivních symptomů jsem provedl repertorizaci. Na 1. místě vyšel lék Sabal serrulata, který je znám svou silnou afinitou k prostatě a je to také specifický lék na benigní hypertrofii prostaty, pokud souhlasí symptomy.

Doporučení:
Sabal serrulata 6× 2× denně po dobu 3 měsíců

Kontrola: listopad 2006

Asi týden po léku začal pacient pociťovat úlevu. Subjektivní potíže se zlepšily a pacient se cítí celkově dobře. Nyní chodí jen 2× za noc. Před týdnem byl ale na vyšetření prostaty a vyšetření neukázalo naprosto žádnou změnu k lepšímu. Prostata je stále stejně zvětšená jako před začátkem léčby. To bylo jasné znamení, že je nutno změnit lék. Došlo jen k subjektivním změnám, avšak orgán zůstal zcela beze změny. Během vyšetření jsem zjistil zajímavý symptom, který mi při vstupním vyšetření pacient neřekl, a sice, že při každém vymočení má pocit neúplného vyprázdnění a musí močit přerušovaně.

Analýza případu:
Provedl jsem novou repertorizaci se zahrnutím nově zjištěného symptomu. Výsledkem byl lék Thuya occidentalis, který je také specifickým lékem na hypertrofii prostaty. Vzhledem k tomu, že potence 6× se mi zdála slabá na ovlivnění velikosti prostaty, rozhodl jsem se pro následující doporučení:

Doporučení:
Thuya occidentalis C200 1× 2 týdny podobu 3 měsíců

Kontrola: únor 2006

Pacient hlásí úplné vymizení symptomů. Nyní nejde na záchod ani 1× za noc. Močení je bez problémů, necítí při tom pálení a také se dokáže vymočit do úplného vyprázdnění.

Nedávné vyšetření prostaty zjistilo, že prostata má normální velikost. Lékař ale vyjádřil obavy, že se může jednat jen o přechodné zlepšení a navrhl opakované sono po 6 měsících.

Doporučení:
Thuya occidentalis 1M 1x 2 měsíce po dobu 6 měsíců

Kontrola: červenec 2006

Pacient je stále bez obtíží, opakované sono prostaty potvrdilo normální velikost.

Homeopatická poradna

Zaměření na chronické opakující se potíže. Komplexní poradenství. Homeopatie, autopatie, doplňkové metody, zdravý životní styl.

poradci1

Informace a objednání na konzultaci zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.