3 případy okamžitého vyléčení psychických problémů

17.11.2015 | Ing. Rudolf Sehnal, MBA | Rudolf.Sehnal@seznam.cz | Případy | 2 komentáře

Foto_Rudolf_SehnalV homeopatické praxi jsou velkým zadostiučiněním případy, kdy přesně zvolíme homeopatický lék a zároveň vybereme ideální potenci. V tomto případě by mělo, podle paragrafu č. 2 uvedeného v šestém vydání Organonu léčebného umění od Samuela Hahnemanna (nakladatelství Alternativa, 1993), dojít k „…odstranění a zničení nemoci v celém jejím rozsahu, a to co nejkratším, nejspolehlivějším způsobem…“. Na třech následujících případech z mé homeopatické praxe ukazuji odeznění psychických problémů v co nejkratším možném období.

První případ: Nezvladatelná agrese mladé ženy vůči svému manželovi

Mladá žena, aktivní, štíhlá, bez větších fyzických problémů kromě potravinové alergie, za mnou přišla s psychickým problémem, který narušoval její jinak harmonický rodinný život. Při hádkách se svým manželem, které ale neměly žádný vážný důvod, měla neovladatelné impulsy, při nichž fyzicky a s velkou intenzitou napadala svého manžela. Přesto, že tyto impulzy pociťovala i v jiných situacích, například v práci, dokázala se ovládnout. Doma se jí to však nedařilo, přestože má svého manžela ráda. Její manžel tyto ataky naštěstí zvládal a dokázal ji vždycky uklidnit. Jelikož se tohoto negativního chování chtěla zbavit, rozhodla se pro homeopatickou léčbu.

Po repertorizaci psychických a fyzických symptomů se mi jevil jako vhodný lék Staphysagria. Tento homeopatický lék si vzala v potenci 30 CH – pouze jednu kuličku. Klientce jsem dopředu říkal, jak je mým zvykem, když klientům vysvětluji možné scénáře průběhu léčby, že může dočasně dojít k zintenzivnění jejích psychických a ostatních symptomů. Klientka pro jistotu na tuto možnost připravila manžela.

Po užití homeopatika mi napsala e-mail, ve kterém mi s radostí sdělovala, že se téměř hned po užití homeopatického léku cítila naprosto uvolněně a dobře. Také nezvykle dobře a v klidu proběhla návštěva u jejich rodičů, se kterými se před tím pravidelně hádala.

Druhý případ: Úzkost úspěšného podnikatele před prezentacemi

Mladý, úspěšný podnikatel a dřívější vrcholový sportovec, který nyní díky svému povolání  často cestuje do zahraničí a prezentuje firemní nabídky vysoce postaveným manažerům a majitelům firem, přišel s problémem velkého a poslední dobou nezvladatelného strachu a úzkostí z prezentací, které se projevovaly špatnou artikulací, chvěním těla, zvýšenou srdeční činností a pocením. Zajímavé bylo to, že podobných prezentací měl za sebou stovky a zvládal je bez problémů. Ukázalo se, že celkově měl náročné dětství, protože musel podávat špičkové sportovní výkony. Také v současném zaměstnání byl na sebe velice náročný a snažil se podávat stoprocentní výkony bez jakýchkoliv chyb.

Kombinace fyzických projevů těchto úzkostí s jeho vysokými nároky, které na něho byly kladeny v minulosti, a které na sebe kladl i v současnosti, snaha o bezchybnost a zřejmý workoholismus mě navedly na homeopatický lék Aurum metallicum podaný v potenci 30 CH, pouze jedna kulička bez dalšího opakování.

Klient mi popisoval reakci na užitý lék takto – koupil si homeopatikum, sedl do auta, vzal si jednu kuličku a čekal na reakci. Ta se dostavila okamžitě, popisoval ji jako okamžitou úlevu, zajímavý pocit zklidnění, jakoby se všechno zpomalilo. Poté jsme úzkosti z prezentací ještě řešili pomocí homeopatického léku Argentum nitricum 30 CH, které mu je pomohly lépe zvládat.

Třetí případ: Intenzivní strach manažera z nezvladatelného úkolu

Manažer ve středních letech, celkově klidný, vyrovnaný, v podstatě bez vážnějších fyzických a psychických zdravotních problémů byl ve svém náročném zaměstnání postaven před úkol, který nemohl za daných okolností odmítnout, ale také ho nemohl v časovém rozsahu zvládnout. Přestože na úkolu pracoval intenzivně i ve svém volném čase, nemohl v noci již několik dnů usnout, protože se termín splnění úkolu blížil. Myšlenky mu intenzivně probíhaly hlavou jedna za druhou a rychle mu tlouklo srdce.

Těchto pár intenzivních psychických symptomů plus jeho generálie jako horkokrevnost a touha po sladkostech mě vedly k určení vhodného homeopatika, kterým bylo Argentum nitricum v potenci 30 CH.

Manažer si vzal jednu kuličku před půlnocí, kdy opět prožíval výše popsaný stav a nemohl usnout. Účinek nastal okamžitě, úzkost a bušení srdce ustoupily už ve chvíli, když se mu kulička začala rozpouštět pod jazykem, klidně usnul a další dny, přestože stále intenzivně pracoval na úkolu, byl v naprosté psychické pohodě a nad věcí. Psychická pohoda u něho trvala i několik měsíců poté a úzkosti s dřívější intenzitou se už neopakovaly.

Závěr:

V prvních dvou případech pokračovala léčba zbylých zdravotních problémů buď zvyšováním potencí stejného homeopatického léku, nebo nasazením léku doplňkového. Ve třetím případě nebylo zapotřebí v léčbě pokračovat.

Jak je vidět, homeopatické léky mají z hlediska svého léčebného působení široký záběr a většinou také okamžitý účinek i u dlouhodobých zdravotních problémů. Jsou tak například vhodnou a účinnou náhradou psychofarmak, mezi které se řadí sedativa, hypnotika a další látky způsobující útlum centrální nervové soustavy. A to s jednou velkou výhodou – homeopatické léky léčí podstatu problémů a nemají typické vedlejší účinky klasických léků jako je například únava, ospalost, zácpa, snížení sexuální touhy a pozornosti.

www.homeopatie-sehnal.cz

Jak navracet a udržovat zdraví jemnými prostředky

Odborně praktikovaná homeopatie stimuluje životní sílu a dává nám mimořádnou schopnost vypořádat se i s přetrvávajícími či opakovanými problémy těla a mysli, s potížemi, které jsou často považovány za „nevyléčitelné“. Tříleté víkendové studium (10x ročně) je určeno všem, kdo mají zájem o hluboké poznání tohoto nejznámějšího tzv. „alternativního“ oboru léčby. Vyučovány jsou kromě klasické homeopatie také nové homeopatické metody, např. autopatie, zdravý životní styl a kombinace různých metod. Studium poskytuje znalosti pro profesionální praxi, stejně jako pro kvalifikovanou samoléčbu. Posluchači se setkávají se známými českými a zahraničními odborníky, jako jsou autoři knih Mgr. Jiří Čehovský, MUDr. Tomáš Lebenhart, Dr. Robin Murphy, Dr. Rajan Sankaran, prof. Anna Strunecká, DrSc, ad.

Podrobné informace o studiu a přihlášky zde

Homeopatická akademie

Diskuze k článku (2 komentáře)

Petra Podrazilova (5.9.2019 v 7:53)

Dobrý den,

máme v rodině uzkostne stavy, které se nyní projevují i u dcerky (4r), která má nyní nastoupit do školky. Snažím se připravit psychicky, ale přesto má velký problém s rozloučením a pak začleněním do kolektivu (po příchodu většinou stojí, sedí sama a pozoruje děti než se osmělí, což trvá min. 30min). Existuje nějaká kombinace homeopatik, která by jí pomohla překonat svůj strach?

Děkuji za odpověď.

Pavla Vitásková (28.2.2019 v 6:42)

Dobrý den, moc prosím o radu. Moje dcera 8 let, začala mít veliké úzkosti. Přišlo to jako blesk z čistého nebe, najednou se potřebuje pořád chovat a když ji oznámím že jdu druhý den do práce (chodím na směny), tak začne strašně brečet. Nic zásadního se jí nestalo, nikdo ji nic neudělal, doma nebyl žádný problém.. Už jsme i přemýšleli od kdy to začalo a nepřišli jsme na žádný zásadní,, zvrat,, který by to vyvolalo. Nejhorší je, že si tím řevem úplně vyvolá žaludeční neurozu a je jí úplně na zvracení! To nemluvím o tom, jak je to vyčerpávající pro ni (když v noci nespí) a pro mě, která tohle nemusela nikdy řešit, ani když byla malé miminko.! Nikdy u nás nebyl problém tohoto typu a proto jsem úplně zoufalá. Ve škole spolupracují se školní psycholožkou.. Ta ji vysvětlila že maminky musí chodit do práce tak jako druzí a do školy. Nicméně se to opakuje každý den a já už fakt nevím co s ní. Proto bych byla ráda, kdyby jste mi poradil nějaká dobrá homeopatika.
Dekuji předem vyčerpaná P. V

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *