Bechtěrevova nemoc

23.9.2010 | MUDr. Kateřina Veselá | homeopatie@auranet.cz | Případy | 2 komentáře

51letý pacient přichází pro Bechtěrevovu nemoc, která u něj propukla v 11 letech po spále a byla diagnostikována ve 20 letech. Dnes má chorobu v 5. stupni, ale je plně pohyblivý, pracuje na celý úvazek. Nebere žádné léky na bolesti, na revmatologii nechodí a proti nemoci bojuje aktivně pohybem – denně jezdí na kole 30–70 km. Tím udržuje nemoc ve snesitelných mezích, ale samozřejmě trpí bolestmi a omezením hybnosti. Nemá sílu v rukou, v prstech, má pocit, že mu chromnou.

Nyní přichází pro úporný ekzém kolem očí, svědění obličeje, někdy i celého těla, které trvá 3 měsíce a na léčbu kortikoidy nereaguje.

Homeopatické vyšetření

V dětství měl rád maso, ale teď mu nechutná, rád sladké – buchty, ne čokoládu, nemůže jíst jablka ani žádné syrové ovoce – po něm se zhoršují bolesti kloubů, taktéž se zhoršují po mléku, které nepije od dětství, solí málo, moc nekoření, pije dost hlavně vlažný čaj.

Nesnáší horko nad 22 °C, v domě má klimatizaci, v horku je nervózní, popudlivý, horko mu vadí až od 30 let, mírný mráz ho naopak zlepšuje, potí se hodně celkově při pohybu i ve spánku.

Při akutních bolestech nespí, ale analgetika nebere, jinak spí dobře, v chladné místnosti, přikrytý dvěma dekami, ráno je silně zhoršený a trvá mu hodinu a půl, než normálně funguje.

Společenský moc není, nesnáší lidi u práce, rád pracuje o samotě ve velké místnosti, za lidmi zajde občas do hospody.

Má rád klasickou hudbu, rád by hrál na klavír, ale nemůže kvůli chromým rukám.

Naštve se málokdy, ale pak to stojí za to.

Nesnáší upnuté oblečení, koupání nerad, na pláž by nešel ani náhodou.

Je upovídaný, velmi rád přednáší, učí druhé.

Průběh léčby

Po podání konstitučního léku Lachesis 30CH zmizel ekzém na obličeji, zhoršila se kůže na rukou, což je homeopaticky správný přesun seshora dolů. Za 6 týdnů došlo k celkovému výraznému zlepšení Bechtěrevovy nemoci, pacient mi předvedl, jak se ohne až k zemi. Zlepšilo se pocení a snášenlivost horka. Pacient prožil v živém snu detailní regresi do dvou let věku, kterou mu potvrdil jeho otec – to byl velice zajímavý a pro mě nezvyklý účinek léčby.

Doporučila jsem podat Lachesis 200CH s odstupem 3 měsíců od předchozí dávky.

Pak se pacient objevil až po roce a půl. Příznaky Bechtěrevovy nemoci úplně zmizely, a to včetně rentgenového nálezu. Zmizely otoky kloubů, pacient mi předvedl pohyby, které dříve absolutně neudělal – narovná ruku, ohne nohy k pasu. Má opět sílu v rukou – přitom 20 let nic v jedné ruce neudržel. Rozhodl se, že si koupí klavír a bude se opět věnovat hudbě. Všechna laboratorní vyšetření má naprosto v pořádku. Nemá žádné fyzické omezení, hýbe naprosto všemi klouby.

Tento případ považuji i já za zázračný, klasičtí lékaři nad ním kroutí hlavou. Tento „zázračný“ účinek homeopatického léku byl jistě umocněn tím, že pacient celý svůj život proti chorobě aktivně bojoval pohybem a neužíval žádné chemické léky.

Jak navracet a udržovat zdraví jemnými prostředky

Odborně praktikovaná homeopatie stimuluje životní sílu a dává nám mimořádnou schopnost vypořádat se i s přetrvávajícími či opakovanými problémy těla a mysli, s potížemi, které jsou často považovány za „nevyléčitelné“. Tříleté víkendové studium (10x ročně) je určeno všem, kdo mají zájem o hluboké poznání tohoto nejznámějšího tzv. „alternativního“ oboru léčby. Vyučovány jsou kromě klasické homeopatie také nové homeopatické metody, např. autopatie, zdravý životní styl a kombinace různých metod. Studium poskytuje znalosti pro profesionální praxi, stejně jako pro kvalifikovanou samoléčbu. Posluchači se setkávají se známými českými a zahraničními odborníky, jako jsou autoři knih Mgr. Jiří Čehovský, MUDr. Tomáš Lebenhart, Dr. Robin Murphy, Dr. Rajan Sankaran, prof. Anna Strunecká, DrSc, ad.

Podrobné informace o studiu a přihlášky zde

Homeopatická akademie

Diskuze k článku (2 komentáře)

Adka (20.9.2021 v 18:07)

To je zaujímavé, aj ja som si všimla, že stav mojich kostí sa zhoršuje po mlieku a po veľkom množstve surového ovocia, hlavne koncom leta, kedy máme v záhrade slivky, jablká a hrozno. Po mlieku ma bolia kolená zvnútra. Sledujem to už 30 – 40 rokov, ale nenapadlo ma, že by to mohlo mať súvis s mojou stuhnutou chrbticou a s diagnostikovanou spondylózou stavcov chrbta, lebo až takto priamo som to nespozorovala. Súvis mlieka a následná bolesť kolien je 200%.
Teraz už len trafiť správne homeopatikum.
Tiež neznášam tesné oblečenie, ako hady a hady majú jed ( vírus). Osobne si myslím, že každá reuma, teda aj Bechterev má pôvod u prechodených angín a chrípok. Tak ten hadí vírus môže celkom pekne klepnúť po hlavičke vírus, ktorý robí zle.
Lenže ja neznesiem ani vlnu ani silonky. Fuj. Sulfur 30 niečo pomohol, ale ďalej som neskúšala a vzdala som to. Ďakujem za dobrú správu.

Lenka (10.7.2019 v 20:49)

Dobrý den prosim o radu je mi 41let sem po porodu 9měsíců po narozeni syna jsem onemocněla zánětem rohovky levného oka po 9měsících se mi nemoc vratila a dnes mi po odběru krve na B27 pozitivni výsledek tedy Bechtereva.Prosim o radu ktera homeopatika by mi pomohla DĚKUJI Jaroscakova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *