Bolesti v krku a angíny

27.11.2018 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Nemoci | 2 komentáře

Homeopatické léčení angín je trochu jiné, než na jaké jste zvyklí u klasického lékaře. Pokud přijdete k lékaři, často na pohotovost s bolestí v krku, pravděpodobně dostanete antibiotika. V homeopatii postup vypadá trochu jinak – homeopat se vás bude vyptávat: zda jsou bolesti vpravo nebo vlevo, případně mění strany, jestli se bolesti zhoršují studeným nebo teplým (nápojem, obkladem, apod.), jakou barvu má vaše hrdlo atp.. A pak dostanete lék.  Může se stát, že deset případů s bolestí v krku dostane deset různých homeopatik.

Uvádím zde nejčastěji používaná homeopatika na bolesti v krku:

Belladonna: akutní zánět mandlí s rychlým nástupem, nejčastěji pravostranný. Hrdlo má jasně červenou barvu, bolesti jsou pálivé, často jsou přítomny i afty.

Hepar sulphur: hnisavý zánět s ostrou, píchavou bolestí. Všechno studené zhoršuje – pití, jídlo, obklad.

Lachesis mutus: tento lék je na levostranné bolesti krku, mandlí. Zánět začíná vlevo, může přecházet doprava. Hrdlo má tmavočervenou barvu, mandle jsou oteklé. Studené nápoje zlepšují, úlevu přináší polykání, paradoxní je, že k úlevě dojde spíš při polykání tuhých kousků než při polykání tekutin nebo slin. Tito pacienti se budou bránit obkladu na krku.

Mercurius vivus: bolesti v krku se silným sliněním, zápachem z úst. Povleklý jazyk s otisky zubů. Při pravostranném zánětu je lepší podat mercurius iodatus flavus, při levostranném zánětu lépe funguje mercurius iodatus ruber.

Apis: zarudlý krk s výrazným otokem. Zhoršuje všechno horké a teplé – nápoje, teplá místnost – studené nápoje zlepšují, ale tito pacienti často nemají žízeň

Lac caninum: v minulosti se tento lék často používal na záškrt. Bolesti mění místo nebo strany. Pacienti odmítají obklady kolem hrdla.

Phytolacca: pocit pálení, bolestivé hrdlo. Tmavorudé mandle. Horké nápoje zhoršují, nemůže je ani polknout. Studené nápoje a ochlazení zlepšují. Bolesti se šíří do uší při polykání.

Při bolestech v krku velmi dobře funguje jako doplněk k homeopatické léčbě extrakt z lichořeřišnice, který také velmi dobře zabírá při počínajícím zánětu močových cest.

Pokud se pacient nemůže rozhodnout, který z monokomponentních homeopatik použít, lze použít i polykomponentní Angin-heal.

Jak jsem již několikrát zdůrazňovala, tak v případech opakovaných, chronických tonsilitid je nejlepším řešením konstituční léčba. Použití konstitučního léku posílí imunitní systém. Tento postup často vyřeší situaci lépe než odstranění krčních mandlí. Tonsilektomie je zákrokem, který zbytečně traumatizuje organismus, nemluvě o vedlejších účincích anestezie.

Domácí příručka homeopatie od A do Z

Americký homeopat Alan V. Schmukler má velké zkušenosti v léčbě a výuce a je také známým publicistou. Působí jako hlavní redaktor mezinárodního odborného časopisu Hpathy.com se sídlem ve Philadelphii. Jeho kniha přinese přehledně utříděné informace jak těm, kteří homeopatii již používají v rodině, při svépomoci nebo v profesionální praxi, tak i nováčkům, kteří teprve uvažují o uvedení této jemné a účinné metody do svého života.

Knihu můžete zakoupit zde

Diskuze k článku (2 komentáře)

Iveta Macáková (25.11.2023 v 18:07)

Prominte 10 letá

Iveta Macáková (25.11.2023 v 18:06)

Dobrý den, prosím Vás můžete mi zde někdo poradit, moje 1 letá vnučka, měla 2 týdny zpět angínu a po týdnu ve škole , má angínu znovu, na tu první brala antibiotika a teprve teď jí udělali výtěr z krku, v pondělí bude mít výsledky, nechceme ji dávat znovu antibiotika je možné prosím vás nějaká léčba homeopatická? Díky za pomoc Macáková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *