Chronická kopřivka

15.9.2011 | MUDr. Kateřina Veselá | homeopatie@auranet.cz | Případy | 2 komentáře

35letý pacient přichází pro chronickou kopřivku neznámého původu, která se poprvé vyrazila na podzim před dvěma lety. Příčinu lékaři nezjistili, všechna alergologická i ostatní laboratorní vyšetření jsou naprosto v pořádku. Kopřivka se projevuje výsevem červených svědivých pupenů na různých částech těla. Pacient ke mně přišel celkově značně osypaný, úmyslně vysadil kortikoidy a antialergika, neboť stejně neviděl jejich efekt. Upozorňoval mě ale, že na homeopatii nevěří a jde to jenom zkusit, protože už neví, kudy kam. Poslední dva měsíce je kvůli kopřivce v pracovní neschopnosti a kvůli silnému svědění nemůže v noci spát a přes den je velmi podrážděný, omezuje pobyt venku mezi lidmi.

Zdravotní anamnéza byla jinak bezvýznamná, občas trpí na afty a bolesti hlavy.

K velkému zhoršení kopřivky došlo letos na jaře, příčinu neví, jen v té době prožíval větší stres doma, manželka měla úraz a musel se o vše starat sám. Má také náročné povolání, dělá dlouhodobě noční směny.

Homeopatické vyšetření

Má rád klasickou českou kuchyni, preferuje slané a solí víc, pálivé nemusí, ze sladkého jí buchty a sušenky, pije hodně studené nápoje, před čtyřmi lety přestal kouřit kvůli dětem, kvůli kopřivce přestal pít kávu, dá si občas pivo.

Hodně se potí, má radši zimu než teplo, je horkokrevný, hodně větrá, obléká se málo i v zimě, vadí mu vedro a ostré slunce, vodu má rád.

Spí tvrdě, pokud ho nebudí svědění, na zádech, odkrytý, dělá noční směny, na změnu režimu – denní spánek, si zvyknul, sny si nepamatuje.

Strach má pouze existenční, o děti a rodinu, je citlivý na špatné zprávy, dojme se u filmu.

Povahově je společenský, ale drží si určitý odstup od lidí, preferuje rodinu před kamarády, matka mu říká, že je upnutý na rodinu až moc. Chtěl by být v rodině dominantní, ale neprosadí se, v práci se cítí nedoceněný, chtěl by si najít lepší zaměstnání. Dřív byl klidný, teď je netrpělivý až cholerik, má rád pořádek, je přecitlivělý na vůně parfémů a na sluneční světlo, nerad plánuje, má radši spontánní akce. Je pesimista, teď ze zoufalství z nemoci ho občas napadly i sebevražedné myšlenky.

Jeho cíle jsou mít spokojenou rodinu, rodinný krb, od té doby, co se mu narodily děti, cítí velkou zodpovědnost k rodině, stáhnul se ze společnosti a nechodí za kamarády, za zábavou. Až ho štve, že si sám pro sebe nic nedopřeje.

Na základě homeopatického vyšetření jsem podala lék Natrum muriaticum 30CH.

Kontrola za šest týdnů

Prvních 14 dní po podání léku docházelo ke střídavému výsevu a svědění kopřivky, hlavně večer před spaním, střídaly se stavy únavy a vitality. První dny se nadměrně potil, propotil v noci tričko a polštář – projevy čištění, občas se budil kvůli svědění. Vydržel ovšem bez jediné tablety chemického léku, projevy kopřivky ani svědění nepotlačoval, také se snažil jíst zdravě, zcela vysadil kávu a alkohol.

Po 14 dnech pocítil náhlý obrat k lepšímu, k mírnému zhoršení docházelo pak jen při větším stresu.

Na kontrole po šesti týdnech vidím na pacientově kůži asi 60–70% zlepšení – při vstupním vyšetření byl celý osypaný velkými rudými pupenci a skvrnami, nyní má po sobě pár světlých minimálních flíčků. Z obličeje, krku, hrudníku a zad kopřivka zmizela, zůstává minimálně hlavně na předloktí a prstech rukou a na nártech, kde se objevila nově, tj. správný homeopatický přesun příznaků seshora dolů. Poslední týden již nedržel dietu, dal si i nezdravé jídlo a k žádnému zhoršení nedošlo. Pocení ustoupilo. Nově si pamatuje většinu snů, zdály se mu např. sny o matce, od níž je dlouhodobě odloučen a těžce to nese i v dospělosti (matka žije v jiné zemi a vidí se málokdy). Což je pro jeho konstituční lék typické.

Lékařka při kontrole na alergologii byla spokojená, „jak jim XY pěkně zabral“. Samozřejmě netuší, že pacient se léčí homeopaticky. Konstituční typ Natrum muriaticum raději před lékařem tyto informace tají, než aby šel do konfliktu.

Nyní už pacient homeopatii věří a začíná přemlouvat své okolí k léčbě u mě. Ptal se mě, zda se vyléčí stoprocentně, ujistila jsem ho, že ano, podle mých zkušeností budou potřeba ještě jedna až dvě dávky léku k úplnému vyléčení.

Homeopatická poradna

Zaměření na chronické opakující se potíže. Komplexní poradenství. Homeopatie, autopatie, doplňkové metody, zdravý životní styl.

poradci1

Informace a objednání na konzultaci zde

Diskuze k článku (2 komentáře)

Vyrážka (22.12.2020 v 22:48)

Dobrý den už asi měsíc chodím ke kožní a pořád mám vyrážku po těle vyzkoušel sem všelijaké maste krémy i prášky proti svedeni svarim hliníkem takbsem mislel že jsem alergický na hliník ale tet sem nebyl v kontaktu z práci skoro měsíc a vyrážka semi moc nezlepšuje mohli byste mi poradit jestli mám jít na testy atd?

Dalibor (18.5.2019 v 15:35)

Dobrý den už od velikonoc mám kopřiku a doktorka mi dává jenom prášky a už marodím 2 měsíce a žádná změna a mám otoky i na obličeji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *