Cysta na vaječníku

9.8.2020 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Případy | 6 komentářů

Přichází ke mně mladá žena, jejíž hlavním problémem jsou různé strachy a obavy. Začínám tedy s odebíráním anamnézy.

Mluví o své nejistotě ve společnosti, vlastně touží po společnosti, ale protože má strach z veliké pozornosti, tak se jí spíš vyhýbá.

Velmi často jí bolí hlava, často v období kolem menstruace, v tomto období také většinou přibírá na váze, zadržuje vodu. Menstruace je spíš nepravidelná, občas se objevuje i výtok (trochu jako vaječný bílek), cyklus je spíš delší, kolem 3O dní.

Migrény jsou také velikým tématem, trpí na ně již od mládí, ale i její matka měla podobné problémy. Ptám se tedy na matku, co mi může povědět….

Tady se zarazí, je vidět, jak obtížné je neplakat – maminka je problém, vlastně od puberty (možná i dřív) spolu nevychází. Měla velmi hezký vztah s otcem, myslela si, že matka ho trochu „terorizovala“, vlastně asi ovládá celou rodinu. Otec zemřel před několika lety, má veliké výčitky, pocity viny, že mu nikdy nedala dost najevo svoji lásku, že se ho nezastala, nedala najevo, že je na jeho straně.

Zeptám se ještě na spánek, sny – spí docela dobře, myslí si, že sny v poslední době moc nemá, nepamatuje si je.

Když se zeptám na její obavy, je vidět, jak ztuhne, stáhne se – říká, že se bojí skoro všeho – tmy, smrti, lidí, mívá velikou trému. Tréma jí v poslední době hodně komplikuje život, hlavně ten pracovní – občas musí dělat nějakou prezentaci a to je problém. Začne se potit, přemýšlí, jak se vymluvit, kdo by to mohl přednést za ni. Když je ale po všem, hodně se jí uleví, má radost, že to dokázala.

Tak se zeptám ještě na jídlo – jídlo má docela ráda, jí všechno, kdyby si měla vybrat, bude preferovat slanou chuť – má ráda slané pochutiny oříšky, brambůrky, apod. Žízeň moc nemá, vypije asi dva litry – vodu, různé čaje.

Ještě mě zajímá, jak často je nemocná. Asi 2-3 do roka je nachlazená, často trpí na opary, už několikrát měla i genitální herpes.

A pak mi ještě řekne, že jí minulý měsíc zjistili cystu na pravém vaječníku.

Dostane Natrum muriaticum 200C a ještě jí udělám kapky Apis LM, kapky má brát 1. týden 3x denně, 2. týden 2x denně, 3.týden 1x denně, pak týden pauza a poté celý cyklus zopakovat.

Ozvala se za dva měsíce, po kontrole na gynekologii. Cysta zmizela. Ráda by se objednala na kontrolu, říká, že se mnoho věcí změnilo a chtěla by to probrat…..

HOMEO – homeopatický software

Homeo pyramida s názvemPoznávací znak profesionála – lékaře, lékárníka a léčitele. Užitečný pomocník pro samoléčbu, spolehlivý průvodce studentů homeopatie. Velký rozsah odborných textů, pokročilé možnosti analýzy. Snadné intuitivní ovládání. Kompletně v českém jazyce!

Podrobné informace zde

Diskuze k článku (6 komentářů)

Čehovská (28.7.2023 v 11:37)

Dobrý den všem, těší nás váš zájem o homeopatii a krátce odpovídám: Léky neprodáváme, musíte objednat v lékárně nebo na netu. V homeopatii není lék „na cysty“ nebo “ na migrénu“ , „na ulcerosní colitidu“ atd., atd. Je třeba pečlivým rozhovorem a následným rozborem případu individualizovat – najít ten „správný“ lék pro daného jedince. Diagnosa není pro určení správného homeopatického léku to nejhlavnější. Je třeba vzít v úvahu celý obraz člověka na všech jeho úrovních. V případě zájmu se můžete od září přihlásit do 1.ročníku Homeopatické akademie (i online studium)
http://www.homeopatickaakademie.cz

Ivana Kozáková (12.7.2023 v 8:01)

Pěkný den přeji.Mohla bys se prosím zeptat zda by bylo možné u vás objednat nějaké produkty na cysty na vaječníku děkuji Kozáková

Slava Cicakova (12.5.2023 v 0:14)

Dobrý deň, dali by sa u vas tie kvapky na rozbitie cysty objednať. Mam tu potvoru na ľavom vaječníku. Ďakujem. S pozdravom Slava Cicakova

Lenka (27.1.2023 v 13:01)

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda by bylo možné u Vás Kapky na cystu objednat děkuji Hemelíková

EvaMiklova (27.11.2022 v 9:39)

Aký liek je dobrý medzimechurom a pečeňov nám cistu dakujem

EvaMiklova (25.11.2022 v 14:31)

Čo je dobré na cysty medzi mechurom a pečeňov ďakujem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *