Hemangiom u dvouměsíční holčičky

17.11.2019 | Bohdan Vrabec | bvrabec@seznam.cz | Případy | 1 komentář

Hemangiom je benigní (nezhoubný) nádor krevních cév. Dále je v lékařské literatuře popisovaný takto: hemangiomy a lymfangiomy jsou benigní nádory vzniklé na základě vaskulární, cévní, anomálie v novorozeneckém, kojeneckém a dětském věku.

Hemangiom se objevil u holčičky tři týdny po porodu. Byl velikosti dvakrát jeden a půl centimetru, rudé barvy. V tak raném věku lékařská medicína hemangiom neřeší, čeká se na pozdější věk dítěte a až potom lze hemangiom chirurgicky odstranit, někdy se používá k odstranění laser. Rodiče měli strach, a tak nechtěli jen čekat do pozdějšího věku dcerky a objednali se ke mně na homeopatii. Ani v tomto stejně jako v předchozím případě pupeční kýly nebyly přítomny žádné možné příčiny vzniku hemangiomu. Holčička byla chtěná, žádné závažné situace během těhotenství se nevyskytovaly. I zde jsem byl odkázaný jen na homeopatické repertorium, materii mediku a na své zkušenosti. O to těžší to vždy je, když se nelze ničeho konkrétního chytit a tím spíš, když jsem ještě nikdy v minulosti hemangiom neřešil. Vždy je ale v životě něco poprvé, že?  Rád beru a řeším neobvyklé diagnózy nebo závažnější případy, protože jedině tak se dají získat zkušenosti a naučit se novým postupům.

Holčička se v noci často budila, křičela, napínala nohy a ruce. Během pláče byla rudá, zalykala se a i hemangiom více zrudnul a vystoupil na povrch. Málo jedla. Pláč se zlepšoval nošením a chováním v náruči. Také často vytékaly sliny z úst. V homeopatickém repertoriu v kapitole choroby jsem našel pouze jednu rubriku “angiom” a pouze tři léky v prvním stupni, Abrotanum, Lycopodium a Sulphur. V dalších rubrikách – křik, nechutenství, slinění a pláč zlepšený nošením a chováním se nejčastěji objevovaly léky Chamomilla, Lachesis, Lycopodium, Pulsatilla a Sulphur. Rozhodování ve výběru vhodných léků bylo velmi obtížné. Vzhledem ke vztahu ke krvi, žílám, cévám, krevnímu oběhu a také ke tmavšímu zabarvení hemangiomu jsem se rozhodl pro lék Lachesis 15 CH jednu dávku a dost a dva dny počkat, jestli dojde k nějaké reakci, která by mohla naznačit a pomoci určit další dávkování léku. Reakce se nedostavila vůbec žádná. Určil jsem dávkování jednu dávku dvakrát týdně po tři týdny. Ani po těchto dávkách léku nebyly žádné reakce a hemangiom byl stejný. No aspoň se nezvětšoval. To byla jediná dobrá zpráva. Jako lék na celkový stav a chování jsem vybral lék Pulsatilla 15 CH vzhledem k častému pláči, zlepšení nošením, chováním a stálému kontaktu s matkou a určil jsem dávkování jednu dávku obden a takto celkem pět dávek, pak dva dny počkat a napsat e-mail. Hemangiom stále zůstával beze změn, ale jedna dobrá změna byla v tom, že se holčička zklidnila psychicky, plakala o hodně méně než před lékem Pulsatilla a začala lépe jíst. V homeopatii je ale velmi důležité a zřejmě i zásadní být trpělivý. Hledal jsem ještě další léky, které mají v obraze působení na žíly a cévy. Vybral jsem lék Hammamelis virginica 5 CH a dávkování jednu dávku dvakrát týdně po tři týdny. Holčička byla čilá, spokojená, jen hemangiom odolával v nezměněném stavu. Lék Pulsatilla 15 CH na celkový stav působil velmi dobře, holčička byla po všech stránkách zdravá a vývoj odpovídal jejímu věku. Ovšem tím, že hemangiom stále odolával, jsem vůbec nebyl spokojený. Věřil jsem, že lék, který hemangiom vyléčí, existuje. Jen ho objevit.

Řekl jsem si, že je třeba uvažovat jinak. Když hemangiom nereagoval na léky, které mají v obraze vztah k cévám a krvi, musí být v těle systém, který by se postaral, aby se hemangiom vstřebal a odešel z těla ven. A jaký systém odvádí z těla toxiny? Lymfatický systém. Zaměřil jsem se na léky, které působí na lymfatický systém a lymfatické uzliny a domníval jsem se, že toto by mohla být cesta k úspěchu.  V repertoriu v kapitole choroby, rakovina a v rubrikách lymfom a lymfatické žlázy.

Ve třetím stupni tam byl lék Scrophularia nodosa, ve druhém stupni léky Arsenicum iodatum, Baryta iodata, Calcarea fluorica, Conium, Phosphorus a Phytolacca. Diferencoval jsem mezi těmito léky a nejvíce mně zaujal svým obrazem a taky jsem měl dobrý pocit z tohoto léku a rozhodl jsem se pro lék Baryta iodata. Jak jsem psal v předešlém případu pupeční kýly, že když je projev nemoci na povrchu těla, že dobře působí nízké potence léku, zvolil jsem lék Baryta iodata 9 CH. Dávkování jednu dávku obden a takto celkem čtyři dávky, pak čtyři dny přestávka a pak ať mi rodiče napíší e-mail. Za čtyři dny mi rodiče holčičky napsali, že hemangiom začal zesvětlovat a na omak měknout. Z téhle zprávy jsem byl přímo nadšený a měl velkou radost, že jsem konečně našel lék, který na hemangiom začal fungovat. Usoudil jsem nyní, že by bylo dobré protáhnout intervaly mezi jednotlivými dávkami léku a dávat dávky po delší dobu. Nyní jsem doporučil dávat jednu dávku dvakrát týdně po tři týdny, pak na tři dny vynechat a pak ať mi napíší rodiče e-mail a popsali celkový stav holčičky a hlavně stav hemangiomu a moc jsem se na zprávy těšil a byl zvědavý. Po těchto dávkách léku mi rodiče psali, že hemangiom splaskl o dvě třetiny objemu a byl již jen růžový. Zůstali jsme u stejného léku i u stejného dávkování, jednu dávku dvakrát týdně po tři týdny. Poté mi rodiče psali, že hemangiom zcela splaskl, kůže se napnula a v místě, kde byl hemangiom, je kůže jen slabě narůžovělá. Domluvili jsme se, že nyní dáme po jeden měsíc přestávku bez dalších dávek léku Baryta iodata, abych zjistil, jestli se bude hemangiom opět tvořit. Po měsíční přestávce mě rodiče informovali, že kůže v místě, kde byl hemangiom, mírně zčervenala a vystoupila na povrch asi na jeden milimetr. Bylo třeba zopakovat dávky léku, ale ne již tak často jako doposud, ale doporučil jsem dávat jednu dávku za týden a takto po šest týdnů.  Teď bylo třeba postupovat pomalu po delší čas, aby měl lymfatický systém dostatek času na úplné vyčištění organismu a na vymizení hemangiomu.

Za šest týdnů mi rodiče psali, že hemangiom zcela vymizel, kůže je světlá a vůbec není poznat, kde hemangiom byl, a poslali mi fotografii hlavy (viz níže).

 

Domluvili jsme se, že mě budou průběžně informovat o stavu dcerky. Ani po dalších dvou měsících se už hemangiom nevrátil. Léky jsme od té doby už nemuseli dávat. V době psaní této knihy uplynuly od vyléčení hemangiomu celé dva roky a už se hemangiom nikdy neobjevil.

Takovýto případ a další podobné případy mně vždy utvrzují v tom, že trpělivost se vyplácí, dávají mi mnoho energie a nadšení do dalších případů a hlavně mám z výsledků velikou radost.

HOMEO – homeopatický software

Homeo pyramida s názvemPoznávací znak profesionála – lékaře, lékárníka a léčitele. Užitečný pomocník pro samoléčbu, spolehlivý průvodce studentů homeopatie. Velký rozsah odborných textů, pokročilé možnosti analýzy. Snadné intuitivní ovládání. Kompletně v českém jazyce!

Podrobné informace zde

Diskuze k článku (1 komentář)

Honza (28.5.2021 v 17:49)

Dobrý den , mám dvouměsíční ho syna který ma limfagiom na levé straně krku. Byl uz na dvou operaci a teď se mu to znovu objevilo . Bojíme se další operace jelikož jsou mu dva měsíce . Nechceme stát ze založenýma rukama a čekat. Tak se chceme informovat o jaké homopeatika se vlastně jedna a zda-li by nám to pomohlo . Předem děkuji za vaši odpověď . S pozdravem Honza

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *