Ichtyolum

30.5.2019 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Homeopatika | 1 komentář

Většina z nás určitě zná a také používá mast Ichtoxyl – „černou mast“. Ta se používá při drobných poraněních na kůži, působí protisvědivě i mírně protizánětlivě a zmírňuje projevy seborei.

Ale víte, že existuje i homeopatický lék Ichtyolum?. Je velmi málo popsaný, ale jeho účinky rozhodně předčí očekávání, jsou mnohem rozsáhlejší než má zmíněná „černá mast“.

Ichtyolum (chemicky ammonium sulfoichthyolicum) má afinitu ke kůži, ke sliznicím a také k ledvinám.

Má afinitu ke kůži. Tady využívám ichtyolum velmi často – mírní všechny projevy zánětu (bolest, zarudnutí, otok), tak jako nehomeopatická forma. Ale velmi dobře také funguje na těhotenskou svědivost pokožky.

Působí jako antiparazitikum – v poslední době se onemocnění různými parazity hodně rozšířilo nejen u dětí, ale i u dospělých.

Ichtyolum také pomáhá při problémech s polyartritidou, s chronickým revmatismem (kloubním i svalovým).

Na senilní kašle a bronchitidy funguje ichtyolum spolu se stictou pulmonarie dobře.

V repertoriu nenajdeme mnoho rubrik, ale Boericke popisuje některé symptomy žaludku – nevolnost, zvýšenou žravost, žízeň.

Najdeme i některé symptomy mysli – alkoholismus, problémy s pamětí, delirium tremens, obtížné soustředění.

Případ: Opakovaně jsem podala ichtyolum 9C rozpuštěné ve vodě na nesnesitelné svědění v těhotenství. V prvním případě bylo silné svědění i v okolí genitálií, v druhém případě genitálie nesvědily, ale svědění budilo nastávající maminku ze spánku a nic neulevilo. V repertoriu je v těchto rubrikách málo léků a ichtyolum tam není uvedeno, ale v obou případech ulevilo velmi rychle.

Nechci se věnovat indikacím masti ichtyolum, ale hlavně při opakované tvorbě nežitů (furunklů) funguje homeopatie stejně.  Ichtyolum vždy kombinuji s konstitučním lékem a většinou se tento problém nevrací, což při používání masti není.

Domácí příručka homeopatie od A do Z

Americký homeopat Alan V. Schmukler má velké zkušenosti v léčbě a výuce a je také známým publicistou. Působí jako hlavní redaktor mezinárodního odborného časopisu Hpathy.com se sídlem ve Philadelphii. Jeho kniha přinese přehledně utříděné informace jak těm, kteří homeopatii již používají v rodině, při svépomoci nebo v profesionální praxi, tak i nováčkům, kteří teprve uvažují o uvedení této jemné a účinné metody do svého života.

Knihu můžete zakoupit zde

Diskuze k článku (1 komentář)

Ichtyolum (11.1.2020 v 10:22)

Dobrý den chci se zeptat kde bych Ichtyolum 9 c sehnala. V lékarně nic takového neznají a ani na internetu jsem jej nenalezla,jen Vámi popisovaný článek. Předem děkuji za zprávu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *