Léčba diabetu – Syzygium jambolatum

28.3.2016 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Homeopatika | 10 komentářů

cukr-img-pitiPřed několika lety jsem napsala článek o Syzygiu – homeopatickém léku na diabetes. Syzygium jambolatum je malý lék, který zatím není moc dobře popsaný, ale svými účinky na metabolizmus cukru je úžasný.

Syzygium jambolatum je strom z čeledi myrtovitých, který roste skoro na všech kontinentech a homeopatický lék se vyrábí ze semen, která jsou jedovatá. Do této čeledi patří i koření, která dennodenně používáme v kuchyni – hřebíček, nové koření, ale patří sem i cajaputum (bělostrom různolistý), ze kterého se vyrábí tea tree olej.

Účinky Syzygia zkoušeli v Indii na krysách s diabetem – glykemie se snížila až o 70%.

V minulém článku jsem uváděla případ mladé ženy, které po těžkém infarktu zjistili velmi vysokou hladinu cukru a okamžitě nasadili injekční inzulin. Tato situace ji velmi stresovala, a tak na doporučení své příbuzné kontaktovala mne – jinak alternativnímu léčení moc nedůvěřovala. Dostala Syzygium jambolatum a během roku se hladina cukru tak stabilizovala, že jí nakonec  inzulin zcela odebrali. Od té doby (čtyři roky) stále bere Syzygium – 30C v kapkách – většinou 3-5 kapek jednou za 14 dní. Cukr si pravidelně měří a pokud dojde k většímu výkyvu, vezme si Syzygium. Klientka není moc ukázněná, nedodržuje dietu, a tak se občas stane, že cukr „vylétne“ – např. o Vánocích. Myslím si, že pokud by byla víc ukázněná, držela přiměřenou dietu, stačilo by dávkování i 1x měsíčně.

Syzygium používám stále. Často jej doporučuji těhotným ženám, které trpí na těhotenský diabetes. To je dost častá komplikace ve druhém nebo třetím trimestru, ohrožuje jak maminky, tak i nenarozené dítě. Syzygium zabírá spolehlivě a bez vedlejších účinků – proto je homeopatie všeobecně tak vhodná v těhotenství. Většinou podávám potenci 9C zpočátku několik dní po sobě 1x denně, a pokud se cukr upraví, je dávkování 1-2x týdně až do konce těhotenství. Někdy volím jiný způsob podávání – v kapkách – a po týdnu ubírám počet podání. Tento způsob používám, pokud chci „nastartovat“ slinivku, osvědčilo se mi toto podávání i jako doplněk ke konstitučnímu léku. Po měsíci pak většinou již není třeba další léčba.

Po zveřejnění článku v roce 2012 jsem dostala spoustu ohlasů, jak Syzygium funguje.

Rozhodně nechci dávat přehnané naděje nemocným s diabetem, kteří jsou na inzulinu již mnoho let, ale nic neriskují, pokud zkusí homeopatickou léčbu, třeba se podaří snížit dávky alopatických léků na polovinu, a to považuji za veliký úspěch.

Syzygium doporučuji také u senilní cukrovky,  ještě než se začne s inzulinem. Výsledky jsou nejen ve snížených hodnotách cukru, ale i ve zlepšení četných komplikací, které jsou s touto nemocí spojené (špatné hojení různých poranění, bércové vředy, zhoršování zraku apod.).

Homeopatie je prostě úžasná a stále mě udivuje, co dokáže…….

Bönninghausenovo repertorium – C. M. Boger, M.D.

boeninghausen_velkyDr. Franz von Bönninghausen, se narodil v Holandsku, byl mladším současníkem Hahnemanna a jeho dílo patří k základním pilířům homeopatie, na nichž stavěly další generace. Jeho Repertorium je vůbec prvním tabulkovým seznamem symptomů a léků a jeho údaje jsou samozřejmě zahrnuty i v dnešních syntetických repertoriích. Nicméně v Německu, ve Velké Británii i jinde je mnoho homeopatů, kteří stále pracují (někteří z nich převážně nebo i výhradně) právě s tímto repertoriem. Lze zde připomenout přednášky R. Malcolma, M.D., děkana Faculty of homeopathy, na Letní škole Homeopatické akademie, který se velmi silně přihlásil k tomuto odkazu.

Knihu můžete zakoupit zde

Diskuze k článku (10 komentářů)

Jana Starobova (19.11.2023 v 13:07)

Strašně moc prosím kde bych mohla sehnat syzygnium jambolatum dekuji

anna polgárová (8.4.2023 v 16:43)

Dobrý deň. Zapojím sa do diskusie. Moja otázka sa týka stavu, keď mám cukor ráno nalačno tak 16. K tomuto variantu neviem nájsť dostatočné informácie. Naozaj mám problém s tým, že neviem spracovať sacharidy. Prijímam denne tak 200 gramov vareného pšena. To je 7 SJ. Výsledky, ktoré ukáže glukomer sú však neuspokojivé. Vymenila som niekoľko výživových poradcov, lebo liečba nepriniesla výsledky. Napr. brala som 8 mesiacov mediciálne huby, výsledok sa nedostavil. Už naozaj neviem, aký
S pozdravom Anna, 59 rokov

Honza (20.6.2020 v 19:08)

Syzygium jambolatum je také pod názvem Eugenia cumini
lze koupit v http://www.remedia-homeopathy.com, poštovné 10eur.

Syzygium jambolaNum ;) (11.6.2020 v 16:46)

Syzygium jambolaNum ;) kde mohu toto zakoupit?

Lada (18.3.2020 v 23:09)

Eugenia Jambosa není Syzygium jambolatum !!!

Koupe (27.12.2019 v 10:18)

Dobrý den, kde jej mohu zakoupit v Ostravě?

Daniela (15.8.2019 v 9:23)

Dobrý deň,

prosím Vás kde by sa dalo toto homeopatikum, kúpit na Slovensku ?
Dakujem

Lena (12.8.2019 v 13:00)

V lékárně je pod názvem Eugenia Jambosa (pokud nemají, neměl by být problém do druhého dne objednat. Dnes jdu vyzvednout potenci 9 CH)

Marta Mazourová (19.1.2019 v 13:46)

Dobrý den,mohli byste mi prosím poradit,kde toto homeopatikum koupím,zkoušela jsem to v lékárně a bohužel ho v nabídce nenašli,bydlím v Brně,lékarna v nemocnici u sv. Anny. Děkuji

Blue (22.11.2018 v 13:28)

Syzygium jambolaNum ;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *