Léčba následků epidurální anestezie

19.6.2015 | Ing. Rudolf Sehnal, MBA | Rudolf.Sehnal@seznam.cz | Případy | 7 komentářů

Homeopatie_Sehnal_poradna-300x220[1]Shodou okolností jsem měl krátce po sobě dvě klientky, které měly, kromě jiných mentálních a fyzických problémů, dlouhodobé následky po epidurální anestezii, která jim byla aplikována těsně před porodem.
Jelikož vybrané konstituční léky nepokrývaly zcela příčinu problémů, v těchto případech poranění míchy způsobené epidurální anestezií, rozhodl jsem se nejdříve odstranit několik let trvající následky anestezie jiným homeopatickým lékem a pak pokračovat v léčbě lékem konstitučním. Tato strategie, kdy byl vztah „příčina – následek“ zřejmý, se ukázala jako správná a dokonce ve druhém případě tento „předsunutý“ lék odstranil další závažnou diagnózu, přestože s anestezií na první pohled nesouvisela.
V níže uvedených popisech případů se omezím pouze na popis symptomů, které se objevily po epidurální anestezii a které před tím klientky neměly.

Problémy první klientky po aplikaci epidurální anestezie
Epidurální anestezie byla u porodu před necelými 3 roky provedena na přání klientky. Při zákroku klientka pociťovala velkou bolest v místě vpichu, divoce a nekontrolovatelně se jí třáslo celé tělo. Porod proběhl plánovaným císařským řezem. Hned po porodu začala mít silné bolesti hlavy, závratě, brněly ji nohy, chodila v mírném předklonu díky bolesti páteře v místě vpichu, bolest ustávala, pouze když ležela rovně na zádech. S těmito problémy chodila na infuze a fyzioterapie, které pomohly vždy jen částečně a na krátkou dobu v řádu několika dnů. Problémy se časem vystupňovaly až do té míry, že se ráno probouzela s motáním hlavy, cítila se jako „na houpačce“ a chtělo se jí zvracet. Tento stav se opakoval i přes den v práci. V té chvíli, kdy už byly problémy neúnosné, se na mě obrátila. Klientce jsem doporučil lék Hypericum 30 C. Týden po prvním podání mi volala nadšená, že jí problémy po dvoudenním dočasném zhoršení ustoupily o 95 %, poté jsme homeopatický lék během několika týdnů ještě dvakrát zopakovali ve stejné potenci vždy, když se začaly příznaky vracet. Po třetím podání již homeopatikum nebylo třeba podávat.

Problémy druhé klientky po aplikaci epidurální anestezie
Před 4 lety prodělala porod za pomoci epidurální anestezie. Ihned po aplikaci měla zimnici, třásla se a začala jí svědit pokožka na celém těle. Porod proběhl císařským řezem. Poté jí začaly dlouhodobé problémy s bederní páteří a přišla se za mnou léčit s diagnózou chronického únavového syndromu (což mohlo, ale nemuselo být příčinou aplikace epidurální anestezie, protože stejnou diagnózu měla poprvé už několik let před porodem). Klientce jsem doporučil opět jako první homeopatický lék Hypericum 30C. Za pár dnů jsem obdržel email, kde psala, že vnímá zásadní změnu ve svém životě, a to takovou, že jí po čtyřech letech ustoupila bolest bederní páteře, se kterou se potýkala každý den hned po probuzení. Po užití jedné kuličky Hyperica byla tři dny unavená a hodně spala. Pak se jí energie vrátila až tak, že plná elánu pracovala nadšeně na zahradě bez pocitu bolesti páteře a únavy.

Závěr
Homeopatický lék Hypericum prokazuje v těchto případech opakovaně spolehlivé výsledky a po podání tří a v druhém případě pouze jedné kuličky vyřešil problémy, které spinální anestezie před několika lety s největší pravděpodobností způsobila. V materiích medikách jsou u léku Hypericum uváděny jeho léčebné účinky, kromě jiného, při poranění míchy právě v souvislosti s nepříznivými následky po lumbální punkci, spinální anestezii či poranění nervu ostrým předmětem či jehlou – což mohu na základě dvou výše uvedených případů potvrdit. Za povšimnutí také stojí, jak dokázal homeopatický lék cíleně „jít“ svým účinkem několik let nazpět a následně vyřešit roky kumulované problémy téměř obratem.

Homeopatická poradna

Zaměření na chronické opakující se potíže. Komplexní poradenství. Homeopatie, autopatie, doplňkové metody, zdravý životní styl.

poradci1

Informace a objednání na konzultaci zde

Diskuze k článku (7 komentářů)

Andrea Halirova (15.1.2023 v 13:11)

Dobrý den měla jsem před 1 rokem Epidural u porodu tet mám stín velký problémy pořád my tam pálí jak mně to pichali mám tlak do nohou necitim se dobře vůbec

Andrea Halirova (15.1.2023 v 13:10)

Dobrý den měla jsem před 1 rokem Epidural u porodu tet mám stín velký problémy pořád my tam pálí jak mně to pichali mám tlak do nohou něčím se dobře vůbec

Epidurální anestezie (9.5.2020 v 19:54)

Dobrý den, mám po císařském řezu a po epidurální anestezii a strašení moc mě bolí záda. Mám pocit že je to v místě vpichu. Nedokážu stát deset minut na místě. Čtu zde o přípravku Hypericum. Ráda si ho koupím ale jak užívat?
Děkuji za odpověď
Monika Fialová

Nováková (20.9.2018 v 9:22)

Dobrý den!
Holčička skoro 4 měsíce , spinální hypotonie v oblasti C páteře ?, hlavička padá vzad, musíme hlavičku podpírat, holčička neumí a zatím se nechce otáčet, ani se nepřitahuje, koníčky pase bez obtíží. Prosím ,co doporučujete. Dětská lékařka při prohlídce ve třech měsících sdělila , že vše je v pořádku, v té době jsem vyhledala fyzioterapeutku, rovněž mi sdělila že vše je OK.
Děkuji.

pavel kraus (9.8.2016 v 11:16)

Dobry den moje zena porodila 2.8.2016 ale porod nebil normalni ale vivolany a este ji daly epidural 2 dny po porodu dostala strasne boleni zad a mam o ni velke obavy a Strach I moje zenana stresuje aby se starat o naseho syna chcy se teddy zeptat pujde ta bolesti pric a nebo co mam delat dekuju.

Jenda (10.12.2015 v 13:22)

No tak zkuste taky Hypericum 30C(H). Vemte si jednu kuličku a čekejte týden, dva co to s tělem udělá. Kupte si knihu pro homeopatické samouky a/nebo si najděte homeopata.

Co chcete poradit více? Všechno už je v článku :-)

Anita (24.11.2015 v 20:53)

Dobrý den,jsem rok a půl po porodu císařským řezem epiduralem.Chtela bych se zeptat jestli je možné,že bych mohla mít po epiduralu bolesti hlavy, které by se projevily až teď?Po porodu jsem mela jen obrovskou zimnici, spatne se mi dychalo a hlava bolela jen obcas a nic strasneho.Ted zniceho nic,už čtyři měsíce trpim bolestmi hlavy kazdy den od rana do vecera a ani analgetikum mi nepomuze.Prošla jsem všemi neurologickými vysetrenimi ct,magnetická rezonance,EEG,lumbalni punkce a nic se nezjistilo.Po porodu mám také větší problémy s krční páteří a zády.Do teď mi nikdo nepomohl.Zacla jsem jezdit po různých terapijich a chodim na biorezonanci,kde paní zjistila NEURALGIE-drazdeni nervu,ale co by jej mohlo dráždit je zahadou.Už nevím co dál dělat,není jednoduché žít denodene s bolestmi hlavy,znepříjemňuje mi to život.Prosím o radu.Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *