Léčba rakoviny prsu podle Dr. R. Murphyho

25.6.2008 | Marie Valášková | valaskova43@seznam.cz | Ostatní

V březnu přednášel v Praze známý americký homeopat R. Murphy o svých zkušenostech s léčou rakoviny prsu, ale nejen o nich.

Na této zajímavé přednášce jsem byla a ráda bych se podělila o několik zajímavých postřehů a názorů, které mne velmi oslovily.

Zpočátku popisoval některé faktory, které podle jeho názoru mají veliký vliv na vznik tohoto onemocnění.

Velmi důležité jsou stresy, nedostatek spánku, zadržování emocí, problémy s vitalitou, nedostatkem energie. Problémy se spánkem a také s nedostatkem energie, což spolu velmi často souvisí považuje Dr. Murphy jako problém číslo 1. Pokud za ním přijde pacient s nádorem a přizná mu problémy se spánkem, Dr. Murphy se nejprve zaměří na vyřešení těchto problémů, odstraní nespavost a pak teprve řeší problém s nádorem Tyto faktory velmi podstatně spolupůsobí při vzniku nádorů. Jako další faktor, který ovlivňuje vznik nemoci je nošení podprsenky.

Podprsenka blokuje odvod toxinů a tím napomáhá vzniku nádoru. Je dobré tedy podprsenky nosit jen po nezbytně dlouhou dobu, rozhodně ne 24 hodin denně. Statisticky je dokázáno, že ženy, které nosí podprsenku 24 hodin denně onemocní mnohem častěji než ženy, které nosí podprsenku jen 12 hodin denně a méně. Čím déle podprsenku nosíme, tím větší pravděpodobnost vzniku nemoci. Částečně můžeme tento fakt ovlivnit prováděním lymfatické masáže. Tato masáž reguluje odvod lymfy v prsou, uvolňuje toxiny, které mohou spolupůsobit při vzniku nádoru.

Podle posledních výzkumů není tak zřejmá souvislost mezi dědičností a výskytem této nemoci v rodině. Dědičnost tedy nehraje takovou roli, jak se původně předpokládalo.

V poslední době se uvažuje i o škodlivých vlivech očkování, které mohou být dalším faktorem, který podporuje vznik nemoci.

V další části své přednášky popisoval různé terapie, které jsou vhodné jako doplněk léčby nádoru. Veliký důraz dával na používání různých tonik, několik předpisů nám i předal.

Těch terapií je několik, klade důraz na zdravý životní styl, používá homeopatii, jak k vlastní léčbě, tak i jako pomocnou terapii při léčbě vedlejších účinků při chemoterapii či ozařování.

Všechny postupy tu nebudu vyjmenovávat, to by bylo velmi dlouhé, ale předám vám jeden recept, který mne zaujal.

Vezmete jeden díl sody (soda bicarbona neboli zažívací soda) a smícháte se třemi díly javorového sirupu, zahříváte v kastrůlku asi 5 minut (směs by měla poněkud zhoustnout) a pak užíváte jednu kávovou lžičku denně. Zpočátku je možné tuto směs užívat až 3× denně, jednu lžičku denně je možné brát i dlouhodobě.

Sodu bicarbonu Dr. Murphy používá velmi často – používá jí na úklid, na čištění zubů i na výrobu různých léčivých tonik.

V souvislosti s celkovou očistou organismu popisoval „cucání“ oleje – lžíce lněného oleje si asi 20 minut převalujeme v ústech, olej se pak vyplivne, nesmí se polykat. Na olej se nabalí všechny toxiny, které jsou nejen v ústech, ale v celém organismu.

Celá přednáška byla opravdu velmi zajímavá a podnětná a doufám, že jsem alespoň něco předala dál.

Poznámka redakce: Murphyho slidy k pražské přednášce naleznete zde (1. část)

Jak navracet a udržovat zdraví jemnými prostředky

Odborně praktikovaná homeopatie stimuluje životní sílu a dává nám mimořádnou schopnost vypořádat se i s přetrvávajícími či opakovanými problémy těla a mysli, s potížemi, které jsou často považovány za „nevyléčitelné“. Tříleté víkendové studium (10x ročně) je určeno všem, kdo mají zájem o hluboké poznání tohoto nejznámějšího tzv. „alternativního“ oboru léčby. Vyučovány jsou kromě klasické homeopatie také nové homeopatické metody, např. autopatie, zdravý životní styl a kombinace různých metod. Studium poskytuje znalosti pro profesionální praxi, stejně jako pro kvalifikovanou samoléčbu. Posluchači se setkávají se známými českými a zahraničními odborníky, jako jsou autoři knih Mgr. Jiří Čehovský, MUDr. Tomáš Lebenhart, Dr. Robin Murphy, Dr. Rajan Sankaran, prof. Anna Strunecká, DrSc, ad.

Podrobné informace o studiu a přihlášky zde

Homeopatická akademie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *