Letní škola Homeopatické akademie s Russellem Malcolmem

17.2.2012 | Ing. Filip Čehovský | filip.cehovsky@alternativa.cz | Aktuality

kaduceus2_

Homeopatická akademiemalcolm

 

 

Místo konání: hotel Jezerka, Seč-Ústupky
Termín: 30. 6. – 6. 7. 2012 (So–Pá)
Lektor: Russell Malcolm, M.D.
Překlad: Mgr. Eva Leňová, Mgr. Jana Vlková

Přihláška zde

Letní škola Homeopatické akademie se bude konat, stejně jako vloni, ve východních Čechách u Sečské přehrady v hotelu Jezerka, kde jsme byli již mnohokrát, a to vždy k velké spokojenosti účastníků. Hotel, který byl v posledních letech kompletně zrekonstruován, se nachází v chráněné krajinné oblasti Železné hory, cca 3 km od městečka Seč a cca 200 m od přehrady. Vzdálenost od Prahy i od Brna je cca 120 km.

hotel-jezerka-exteriery-12

Pokoje mají vlastní soc. zařízení, terasu a TV, satelit, telefon. Hotel je velmi dobře vybaven pro školící akce – velký sál pro 90 os. a další menší učebny, kongresový sál, tiskové centrum – internet, kopírka atd. Součástí hotelu je kromě velké jídelny také venkovní terasa s možností grilování, posilovna, sauna, tenisové kurty, hřiště na volejbal, velký venkovní bazén 20 m, dětské brouzdaliště, půjčovna kol, lodí a sportovních potřeb, bowling. Před několika lety bylo otevřeno nové Aqua-fit centrum, které zahrnuje vnitřní vyhřívaný bazén, 2 squashové kurty, tělocvičnu, fitness, stolní tenis, whirpool, parní saunu, infrakabinu.

Výuka bude probíhat jako každý rok 6 hodin denně (8 vyučovacích hodin).

Letní školu povede skotský homeopatický lékař Russell Malcolm, jeden z nejzkušenějších britských homeopatů. Má homeopatickou kliniku v Glasgow a žije se svou rodinou v Edinburghu. Byl dlouhá léta ředitelem homeopatického vzdělávání britských lékařů. Přednáší homeopatii na kurzech pro lékaře nejen ve Velké Británii, ale také v USA, v Rusku a v dalších zemích. V poslední době hodně cestuje, a tak jsme rádi, že si dal do cestovního kalendáře i náš seminář. Dvakrát jej již vedl před několika lety – na Seči a v Kamenici na Lipou, kde si vysloužil pochvalu posluchačů Akademie, nejen pro svůj zajímavý výklad, množství praktických informací a pozoruhodných rozborů případů celostní léčby, ale také díky svým uměleckým kvalitám. Russell v sobě spojuje dvě schopnosti, které vyzdvihoval již Samuel Hahnemann: je nejen uznávaným vědcem, ale také umělcem – hraje skvěle na klavír a je operním pěvcem. Ztvárnil na divadle řadu operních rolí. Jeho zpěv a klavír se na Jezerce také určitě ozvou. Russellova kniha o střevních nosodech vyšla i v češtině. Na letní škole zazní témata z jeho Londýnského a Washingtonského semináře pro pokročilé: „Porovnání technik analýzy případů, používaných moderními homeopaty“ a „Techniky komunikace v homeopatii (‘Word, Voice and Mind in Medicine’)“. Zvláštní pozornost bude věnována analýze podle polarit. Přístup bude interaktivní, s ukázkami případů a s popisem obrazů léků.

Je možné přihlásit si ke skupinové analýze i svůj „živý“ případ (sebe nebo svého klienta). Je třeba toto oznámit co nejdříve a sjednat konkrétní termín odebrání případu.

Ve chvílích volna bude čas k diskusím jak s vašimi kolegy, tak s lektory a samozřejmě také k odpočinku a event. sportovním aktivitám. Možná nám Russell řekne i něco o obsahu velké washingtonské homeopatické konference, která se bude konat letos v dubnu, a kde bude mít, mimo jeho vlastní referát, svůj příspěvek i nositel Nobelovy ceny Luc Montagnier, který vědecky popsal a zdůvodnil účinek homeopaticky ředěných látek na imunitní systém.

Večer počítáme navíc i s několika kratšími doplňkovými programy: např. přednáškami (Mgr. Čehovský), semináři (M. Valášková), některé odpoledne a večer připravíme i cvičení jógy, v neděli večer se sejdeme u ohýnku. Tato neformální setkání jsou dalším příjemným doplněním tohoto prázdninového semináře.

Budeme se opět snažit připravit vám nejen užitečný, ale také příjemný týden v přírodě.

Informace k úhradě letní školy

Úhradu proveďte prosím co nejdříve na účet: 126893369/0800 var. symbol 3006.
Do přihlášky napište číslo vašeho účtu, ze kterého bude platba provedena, abychom ji správně identifikovali.
Platbu můžete provést také složenkou typu C na naši výše uvedenou adresu, nebo v hotovosti na kurzech Homeopatické akademie.

Kurzovné:
5 200 Kč pro studenty a absolventy Homeopatické akademie, 5 700 Kč pro ostatní účastníky letní školy

Ubytování + plná penze pro všechny zúčastněné: 5 700 Kč / 1 os / 6 dní ve dvoulůžkovém nebo třílůžkovém pokoji, 5 900 Kč / 1 os / 6 dní ve čtyřlůžkovém apartmánu, 6 500 Kč / 1 os / 6 dní ve dvoulůžkovém apartmánu

Cena celkem: 10 900 Kč (resp. 11 400 Kč pro ostatní účastníky mimo Homeopatickou akademii). Cena je včetně 20 % DPH.

Doprovázející rodinní příslušníci nebo přátelé platí samozřejmě pouze ubytování a stravování.

Jakmile od vás obdržíme vyplněnou a podepsanou závaznou přihlášku (poštou nebo e-mailem) a úhradu kurzu, stáváte se účastníkem letní školy a do poloviny června vám zašleme časový harmonogram a veškeré další instrukce ke kurzu a pobytu.

Ubytování 30. 6. od 15 h, začátek kurzu buď v sobotu večer, nebo v neděli ráno (bude upřesněno v červnu).
Konec kurzu – pátek 6. 7. ve 13 h. Po obědě odjezd.

Další informace:
Alternativa, spol. s r. o., Zbraslavské náměstí 461, 156 00 Praha 16
E-mail: vanda.cehovska@alternativa.cz
Tel.: 257 922 331

Jak navracet a udržovat zdraví jemnými prostředky

Odborně praktikovaná homeopatie stimuluje životní sílu a dává nám mimořádnou schopnost vypořádat se i s přetrvávajícími či opakovanými problémy těla a mysli, s potížemi, které jsou často považovány za „nevyléčitelné“. Tříleté víkendové studium (10x ročně) je určeno všem, kdo mají zájem o hluboké poznání tohoto nejznámějšího tzv. „alternativního“ oboru léčby. Vyučovány jsou kromě klasické homeopatie také nové homeopatické metody, např. autopatie, zdravý životní styl a kombinace různých metod. Studium poskytuje znalosti pro profesionální praxi, stejně jako pro kvalifikovanou samoléčbu. Posluchači se setkávají se známými českými a zahraničními odborníky, jako jsou autoři knih Mgr. Jiří Čehovský, MUDr. Tomáš Lebenhart, Dr. Robin Murphy, Dr. Rajan Sankaran, prof. Anna Strunecká, DrSc, ad.

Podrobné informace o studiu a přihlášky zde

Homeopatická akademie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *