Nachlazení a homeopatická léčba

27.10.2018 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Nemoci | 1 komentář

Nachlazení, ale i různé virózy, jsou v homeopatii vděčné téma, protože homeopatické léky velmi dobře zabírají a působí jako malý zázrak. Velmi často jsou pacienti, kteří se setkají poprvé s homeopatií při léčbě některého akutního onemocnění, jako je nachlazení, rýma, nebo kašel, tak nadšeni výsledky léčby, že se vracejí i s dalšími chronickým problémy a podstupují pak tzv. celostní nebo konstituční léčbu.

Při léčbě akutních problémů je postup trochu jiný než při konstituční léčbě. V akutním stavu hledáme symptomy, které jsou přítomné v dané chvíli a ty se snažíme podchytit. V těchto případech většinou používáme homeopatické léky v nízkých potencích, tedy v rozmezí 5-15CH.

Dobře také účinkují i některé polykomponentní přípravky, i když sama dávám přednost cílené léčbě, tedy výběru jednoho léku podle příznaků.

Mám dobré zkušenosti s lékem Oscillococcinem. Oscillococcinum je monokomponentní lék, vyrobený ze  srdce a jater kachny, mentálně má blízko ke Carcinosinu. Také Gripp-heel, Bronchalis-heel, případně nosní spray Luffel dobře fungují a urychlují léčení. Homeopatická léčba rozhodně zvládne tyto akutní stavy bez alopatik, která mají často mnoho vedlejších účinků.

Na posílení imunity doporučuji homeopatickou Echinaceu, dobře zabírá i Vincetotoxinum, tuto bylinu obsahuje také přípravek Engystol.

Jak už jsem ale napsala, nejraději používám cílené monokomponenty. Na začátku onemocnění zabírá dobře na horečku Aconitum nebo Belladonna.

Pokud se objeví rýma a pacient kýchá, zabere např. Euphrasie. Kalium bichromicum dobře funguje na tzv. zadní rýmu, na zánět dutin – dítě „huhňá“, ale moc nesmrká, může ho pobolívat hlava. Také Allium cepa, lék vyrobený z cibule, podáváme při rýmě, pacient slzí, obtěžuje ho vodnatý sekret z nosu – velmi podobné symptomy máte, když krájíte cibuli. Sabadilla, kdy oči slzí a pacient prudce kýchá. Jedinečným lékem je i Lufa – funguje i na alergickou rýmu. Někdy při rýmě dítě i krvácí z nosu – funguje Arnika, ale já mám ještě lepší zkušenost z Millefoliem – řebříček obecný.

Homeopatická léčba nachlazení je velmi efektivní, probíhá bez komplikací a většinou se pacienti cítí lépe rychleji než při alopatické léčbě. Pokud je nachlazení spojeno s horečkou, doporučuji strávit několik dní v posteli, pocení a bylinné čaje mají také význam a hlavně infekci nešíříte v kolektivu.

Ještě bych chtěla podoktnout, že lidé, kteří se léčí podle zásad konstituční homeopatie mají většinou odolnější imunitní systém a všeobecně neonemocní tak snadno nebo pokud onemocní, rychleji se uzdravují.

Domácí příručka homeopatie od A do Z

Americký homeopat Alan V. Schmukler má velké zkušenosti v léčbě a výuce a je také známým publicistou. Působí jako hlavní redaktor mezinárodního odborného časopisu Hpathy.com se sídlem ve Philadelphii. Jeho kniha přinese přehledně utříděné informace jak těm, kteří homeopatii již používají v rodině, při svépomoci nebo v profesionální praxi, tak i nováčkům, kteří teprve uvažují o uvedení této jemné a účinné metody do svého života.

Knihu můžete zakoupit zde

Diskuze k článku (1 komentář)

Luffa (3.9.2020 v 13:30)

Dobry den, rada bych se zeptal, jestli se da v cr koupit luffa operculata? Dekuji za odpoved
MT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *