Okoubaka aubrevillei

30.1.2015 | Marie Valášková | valaskova43@seznam.cz | Homeopatika | 10 komentářů

Tento lék, který není moc často používán, ale ani moc popsán, jsem objevila náhodou. Hledala jsem něco o homeopatických lécích na internetu a objevila Okoubaku. Překvapila mne širokým spektrem použití, a tak jsem pátrala dál a začala jsem jí i podávat. Zkoušku léku provedla Dr. Lunetová, německá homeopatka.

640px-Okoubaka_aubrevillei_002Okoubaka je vyrobena z kůry afrického stromu z čeledi Santalacea.

Afričtí domorodci používají rozdrcenou kůru stromu při různých otravách, ale i jako prevenci před otravou. Okoubaku uctívají jako tajemný léčivý strom, přisuzují mu tajemné síly, některé části stromu používají na odhánění zlých duchů.

Okoubaka je veliký, vysoký strom, který roste v západní Africe. Všichni zástupci této čeledi jsou semi-parazitičtí, proto v jejich blízkosti nic neroste, tak si i vysvětlují magickou moc těchto rostlin.

Okoubaku používám při různých otravách – intoxikacích, po užívání antibiotik, po nepříznivé reakci na očkování, při střevních infekcích (jemnější než např. arsenicum album), otravách z jídla, apod. Často jí dávám na zahájení konstituční léčby, podobně jako střevní nosody. Okoubaka léčí střevní trakt, různé průjmové ataky. Literatura udává, že může také stimulovat vylučování toxinů a plísní ze střev. Používám jí prostě jako homeopatický detox.

Pokud bych jí chtěla srovnávat s jinými homeopatickými léky, pak asi s Arsenicem alb., Veratrem, Podophylem, Chinou (také vyrobená z kůry stromu).

Doporučuji ji při cestách na dovolenou, před různými oslavami, kde se dá očekávat větší množství jídla i v kombinaci s alkoholem a možnost otravy z jídla či alkoholu, projevující se jako střevní katar.

Okoubakou mám ale dobré zkušenosti i při nadužití různých stimulantů (např. tabák – jedna z mála rubrik v Murphyho repertoriu, kde Okoubaku najdete).

Podle mých zkušeností působí Okoubaka i na alergické projevy na kůži – kopřivky, ekzémy. Pacienty svědí kůže, může být i pálení a různé červené fleky na kůži, nebo jako následek nějaké dietní chyby, zvýšeného slunění či alergické reakce po antibiotikách.

Při repertorizaci Okoubaku najdeme jen v několika rubrikách. Zajímavé je, že tyto rubriky mají vztah k učení, paměti, soustředění. Další rubrikou je „onemocnění během rekonvalescence“ a pak rubrika „zhoršení po tabáku“ z kapitoly toxicita. Podle mne má Okoubaka význam i při konstituční léčbě, srovnala bych ji s Chinou, Nux vomicou, Chelidoniem. Zajímavé je, že pacienti, kteří na Okoubaku reagují, mají v anamnéze nějakou otravu, často houbami, nebo mají blud, že byli otráveni.

Shrnutí:

  1. alimentární intoxikace
  2. intoxikace insekticidy – souvislost s diabetem II. typu
  3. intestinální onsekty
  4. abusus nikotinu s gastrointestinálním působením
  5. po chřipce – toxicky podmíněné obtíže (flebitis) zmizely po užívání okoubaky (zlepšení pankreatické sekrece)
  6. toxoplasmosa – při a po
  7. při a po dětských nemocech
  8. po tropických chorobách
  9. jako profylaxe při cestování – tropy, apod.
  10. při porušení diety – svátky, oslavy, apod.

Miazmata a nosody – Louis Klein

O původu nemocí

miazmata_a_nosody_velkyObsáhlé  pojednání  kanadského homeopata o miasmatech a jejich léčení. Podrobná materia medika nosod, léků vyrobených z patologického materiálu, z nichž většina nebyla dosud popsána v jiných materiích medikách. Průlomové dílo moderní homeopatie otevírá nové a důležité pole našeho poznání i léčby.

Knihu můžete zakoupit zde

Diskuze k článku (10 komentářů)

Erika Valkova (27.12.2023 v 15:18)

Pri akých problémoch je vhodné užívať okoubaku aubrevllei C 12,ďakujem

Markéta (27.2.2023 v 21:07)

Dobry den,
bohužel jsem se dozvěděla, že do Čech se nebude již dodávat, je možné mi poradit, kde sehnat a objednat?
Děkuji

Licia (13.12.2021 v 22:02)

Mozem užívať ked kojím? Mala ma ekzém

Elena (10.11.2021 v 16:22)

Would you like to translate this page in Eglish?

Hela (25.6.2021 v 12:39)

Okoubaka podívejte se na remedia.at tam je v jakékoliv potenci. Spolupráce je s nimi velice dobrá…. Dodání do týdne

Marie Valášková (16.6.2021 v 14:44)

Okoubaka aubrevillei – velmi jednoduše na homeonitra@homeonitra.sk – bez receptu, během několika dní na poště

Hana (4.6.2021 v 16:52)

Dobrý den , byla mi doporučena Okoubaka , ovšem neprodali mi ji , že jen na recept . Recept jsem ovšem neobdržela s tím , že to neznají .

Věra Hudečková (15.3.2021 v 14:05)

Jiný název Okoubaky ??prodím

okoubaka (19.1.2020 v 11:55)

Okoubaku seženete v homeopatickém provedení u dobrého homeopata.

Kulhánek (30.8.2017 v 19:06)

Kde ji lze sehnat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *