Oleum jecoris

20.2.2013 | Marie Valášková | valaskova43@seznam.cz | Případy | 1 komentář

Mladá žena, která trpí nadměrným ochlupením na obličeji, ale i jinde na těle – hrudník, záda apod.

Podle laboratorních výsledků má vyšší hodnoty testosteronu.

Nikdo jiný v rodině – sestry, matka, babičky – podobný problém nemá.

Na první konzultaci jsem od ní mnoho informací nedostala.

Menarché dostala opožděně, všechny kamarádky již menstruaci dostaly. Zvýšený růst ochlupení se objevil v pubertě. Menstruaci má velmi slabou a cyklus je nepravidelný, někdy i dost přes 30 dní.

Fyzicky byla tmavý typ, dlouhé tmavé vlasy, tmavé oči, jemné ruce, dlouhé prsty.

Řekla mi některé informace o jídle. Má ráda hodně ovoce, zeleniny, nejí ostrá, pikantní jídla, jí maso, ryby. Nemá moc žízeň.

Dlouhodobě žije v cizině, zkusila i různé terapie tam, ale nebyly úspěšné.

Žádné další informace jsem od ní při prvním setkání nedostala.

Prvním lékem byla sepie. Po sepii se hodně zlepšila menstruace, začala být velmi pravidelná, trochu silnější než dřív, bolestivá nebyla.

Zlepšila se i komunikace s pacientkou, ale o sobě mnoho mluvit nechtěla, připustila, že trochu změnila svůj postoj k mužům, už jí tak neděsí, že by mohla navázat nějaký trvaly vztah. Říkala, že všeobecně nemá moc ráda změny, v jídle, v lidech kolem sebe, změna prostředí jí vysloveně vadí.

Trvale žije v cizině, sem jezdí podle možnosti tak jednou maximálně dvakrát do roka.

Její hlavní problém – silné ochlupení, ale zůstal stejný, musela se každý den holit nebo depilovat a všechno maskovala silnou vrstvou maketu.

Při nové repertorizaci, kdy jsem zvýšila hodnoty malých léků, vycházel dost vysoko jeden lék – oleum jecoris. Oleum jecoris je malý lék, který zatím není moc dobře popsán. Při studiu na internetu jsem našla, že je to lék pro lidi, kteří dost tvrdě pracují, mají slabý pocit vlastní identity, jsou přátelští, vyhýbají se konfrontacím. Je to lék, který má souvislost s rybami, ryby jsou zranitelné, měkké…

Oleum jecoris jsem jí podala – zpočátku jen 9C. Efekt se dostavil téměř okamžitě. Hlavně byla patrná změna na ochlupení, které začalo růst slabší.

Při další kontrole v laboratoři za několik měsíců vyšla i nižší hladina testosteronu.

Pacientka byla nadšená, já jistě také, ale spokojená ne…

Nejlepší výsledky byly po potenci 30C, 1× měsíčně, ani zvýšení potence, ani snaha o prodloužení intervalu nedopadly dobře.

Před rokem přednášel v Praze Louis Klein, při výkladu tuberkulózního miasmatu se zmínil, po oleu jecoris dobře následuje tuberculinum.

Při další návštěvě jsem ho podala, zatím efekt vypadá velmi dobře. Pacientka říkala, že najednou se cítí víc ženou. Problém s ochlupením se ztratil téměř všude na těle, nejvíc je ho na horním rtu, ale výskyt je v mezích normy.

Homeopatická poradna

Zaměření na chronické opakující se potíže. Komplexní poradenství. Homeopatie, autopatie, doplňkové metody, zdravý životní styl.

poradci1

Informace a objednání na konzultaci zde

Diskuze k článku (1 komentář)

Zvyseny testosteron u žen (25.10.2020 v 19:24)

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, jestli lze homeopatii ovlivnit hladinu testosteronu, mám zvýšenou hodnotu v důsledku toho trpím na zvýšený výpadek vlasů, jejich mastivost a tvorbu mastnych lupů, taky me nekdy bolí vlasová pokozka a lekarka mi diagnostikovala syndrom polycystickych vajecniku. Snažila jsem se najít řešení, zatím se mi to příliš nepodařilo. Zkoušela jsem užívat inositol, bylinny preparát gynex, dyňový olej , ale nic nepomohlo, jedine co fungovalo proti padani vlasů byla hormonální antikoncepce, kterou jsem přes rok užívala, ale nejsem jejím zastáncem a snažím se najít jinou možnost, abych se k ní nemusela vracet. Moc Vam dekuju za odpověď, pěkný den, Terezie, 21 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *