Případ autizmu se šťastným koncem

25.6.2016 | MUDr. Tomáš Lebenhart | tomas@lebenhart.cz | Případy | 10 komentářů

DSC_0090 (2)Malou Sáru přivedla maminka před rokem… Známý, tak častý scénář: po první hexavakcíně horečka a chřipkový stav. Pak v osmi měsících věku údajně 3 očkování naráz. Ještě týž den teplota 40 stupňů. Dostala se do bezvědomí se svalovými záškuby. Pak dle matky „zcela jiné dítě“. Stop psychomotorického vývoje. Před rokem, ve svých čtyřech letech nemluví, nezvladatelná hyperaktivita s každodenními několikahodinovými záchvaty zuřivosti. Nekomunikuje, neprojevuje jiné emoce než destruktivní vztek. Hyperaktivita i v noci, skoro nespí. Celkem jasný případ postvakcinačního autizmu.

Léčba: Tubercullinum 200 á 2 týdny, GUNA B.D.N.F. (Brain derived neurotrophic factor – homeopaticky potencovaná, přirozená mozková molekula zajišťující tzv. neuroplasticitu, nebo-li „hojení“ mozku) 2×5 kapek, pak  GUNA Awareness (kde je opět BDNF + další homeopatické podpůrné faktory pro vývoj emocionálních center mozku) + GUNA Cell – „čistič“ buněk (včetně mozkových neuronů).

Kontrola letos v únoru: Začíná mluvit! NEMÁ již záchvaty agresivity! Doporučení: Tubercullinum 1M á 4 týdny, opět GUNA B.D.N.F. a u nás nový homeopatický lék pro harmonizaci mozkových hemisfér – Corpus calloseux 9 (to je francouzsky tělísko spojující neurologicky obě hemisféry mozku, latinsky corpus callosum, zde homeopaticky potencované). 3 dny v týdnu 2×3 kuličky. V indikacích je i léčba autizmu.

Kontrola 21. června: Rodiče září… Sára dobře spinká, je hodná, spokojená, milá! Matka vyzdvihuje zejména působení Corpus cal., kde vyciťuje až zázračný posun v osobnosti. Začíná projevovat různé emoce a má zájem o komunikaci (opak autizmu). Také přestala mít zácpu, což před tím měla – a to dost úpornou. Projevuje jen občas trochu vzteku, jako asi většina dětí… Matka zpětně vyslovuje podezření, že holčičku musela dříve dost brutálně bolet hlava…na ročním dítěti to nepoznáte. Představme si, co má asi tak malé dítě dělat, zachvátí-li ho silná několikahodinová migréna – projev postvakcinačního zánětu mozku – velmi pravděpodobně. To vše po homeopatické léčbě ustoupilo. Dnes jsme se shodli na tom, že je v podstatě zdráva. Jiným způsobem léčena ni sledována nebyla.

Uplynul tedy rok a já jsem šťasten. Splnil jsem poslání dětského lékaře. Naplnil jsem úkol homeopata. Vyjadřuji tři postřehy:

  1. Očkování může zapříčinit těžké mozkové dysfunkce včetně autizmu. Může zcela zničit život dítěte i rodiny.
  2. Autizmus je léčitelný.
  3. Použil jsem tři homeopatické systémy. Vysoce potencovanou konstituční nosodu (Tubercullinum), systém fyziologické regulační medicíny (GUNA) a informaci z klíčového propojení hemisfér mozku od firmy BOIRON. Nezajímají mě firemní dresy a školy, které zapovídají konkurenční metodiky. Vybírám si, co považuji za dobré pro nemocného – a to se zdaleka netýká jen homeopatie… To by asi měl dělat každý, kdo chce pomoci, ať má či nemá lékařské vzdělání. Padni komu padni. Jediné co se počítá, je výsledek.

Homeopatický průvodce fyzickou patologií – R. Morrison

homeopaticky-pruvodce-fyzickou-patologii-velkyTato kniha volně navazuje na osvědčené a u nás hojně používané “Klíčové a potvrzující symptomy” stejného autora. Věnuje se však převážně fyzickým symptomům léků, charakteristickým pro dnešní dobu. Shrnuje zkušenosti dlouholeté praxe světově známého lékaře a učitele z Kalifornie, který přednášel také u nás. Oblast fyzických symptomů bývá v moderních materiích medikách často nedoceněna, a tak tato kniha zaplňuje rozsáhlou mezeru a dává  důležité informace pro klinickou praxi. Kniha je strukturována jednak podle oblastí (např. hrudník, hlava, kůže), jednak podle typu onemocnění (např. poranění a úrazy, neurologická onemocnění). Zahrnuje fyzickou patologii v celém jejím spektru, jak akutní, tak i chronickou,  od jejích nejpovrchnějších projevů (akné, horečka) až po nejzávažnější chronická onemocnění jako je Parkinsonova choroba, epilepsie či roztroušená sklerosa. Uvádí i praktické zkušenosti o tom, jak u té které patologie vést případ, jaké potence a dávkování  jsou vhodné,  jaká mohou být očekávání, jak se případně přizpůsobit  současnému podávání alopatických léků. Jsou tu i naturopatické rady, jaké minerály či vitamíny mohou podpořit homeopatickou léčbu a jaká opatření týkající se zdravého životního stylu je možné doporučit. U popisů léků si všímá charakteristických projevů patologie pro lék, uvádí klíčový fyzický symptom léku. V řebříčku homeopatických knih je v USA, pro svou vysokou praktickou hodnotu, stabilně řadu let na jednom z prvních míst.

Knihu můžete zakoupit zde

Diskuze k článku (10 komentářů)

Blanka (3.4.2017 v 10:13)

Petro, nepotřebuji poučovat o autismu, mám s ním nemalé zkušenosti. Vím, jak probíhá diagnostika. A taky dobře vím, že kompletní diagnostika je náročná a je to už většinou jen “třešnička na dortu”; ve skutečnosti to člověk se zkušeností s autismem pozná s vysokou pravděpodobností i bez komplikované diagnostiky. A také je pravda, že je hodně nediagnostikovaných autistů, dnes již většinou dospělých, protože ještě v 90.letech byl autista jen ten, kdo nebyl vůbec v kontaktu a nemluvil. Tenkrát skutečně platilo, že ani psychiatři neuměli autismus diagnostikovat. Dnes jde převážně o skupinu “odborníků” různých specializací, kteří tzv. “na autismus nevěří” a odmítají diagnostikovat i zcela evidentní případy. Bohužel tím rozjíždějí osobní a rodinná traumata a tragédie, což jim zjevně nijak nevadí.

Pokud jde o popsaný případ, považuji za skvělé, že se stav děvčátka výrazně zlepšil a nemyslím, že by bylo podstatné, jestli mělo oficiálně stanovenou diagnózu nebo nikoli.
Předpokládám, že o stav pacienta/klienta by mělo jít především a přesná diagnóza má smysl jedině tehdy, pokud nějak mění postup léčby. Jestliže se postup léčby shoduje, ať už má nemocný diagnózu A nebo B, považuji dokonalé zpřesňování diagnózy za týrání a poškozování nemocného.

Franta (17.3.2017 v 15:47)

Jaký je rozdíl mezi “autismem” a tím, co to bylo? Petra asi zná nějaké objektivní markery, dle kterých dnešní medicína rozezná “pravý” autismus od toho tzv. “postvakcinačního” ? A dokonce Petra i “chápe”? Ten sarkazmus je milá Petro ubohý – léčba Dr.Lebenharta nebo Dr.Elekové si zaslouži respekt a uznání.

Petra (9.3.2017 v 0:09)

Blanko, MUDr Eleková je pokud vím praktická lékařka pro dospělé a vězte, že takoví diagnostikovat autismus neumí. Umí to dokonce i poměrně málo psychiatrů. Nejlépe to umí speciálně vyškolení kliničtí psychologové.

Petra (9.3.2017 v 0:07)

Tohle nebyl autismus. Dítě mělo možná tak opožděný vývoj a období vzdoru.
Jinak pokud ten lékař umí takhle od boku diagnostikovat autismus, bude vítán v řadách odborníků. Je jich schopných totiž diost málo.
“Celkem jasný případ postvakcinačního autizmu.” Chápu, že tato diagnóza se úspěšně léčí. I homeopatka Eleková to umí :-)

Blanka (26.2.2017 v 8:59)

Julie, nemusíte souhlasit s nikým a s ničím, to je Vaše plné právo; ale nemáte nejmenší právo prezentovat osobní invektivy. S MUDr. Elekovou jsem studovala, proto vím, že je skutečně MUDr. a vím, že studovala velmi poctivě, svědomitě a patřila k nejpoctivějším a nejlepším studentům.
Další Vámi napadaný “homeopat” MUDr. Lebenhart má také diplom z lékařské fakulty a mnoho let praxe jako lékař.
Oba lékaři nesou svou kůži na trh, prezentují své názory a zkušenosti, stejně jako to dělaly generace lékařů před nimi. Proto dnes medicína je tam, kde je, spousta chorob a příznaků se jmenuje právě po lékařích, kteří je popsali. To by nebylo, kdyby mlčeli, aby se vyhnuli nejapným poznámkách anonymních diskutujících.

Je smutné, že místo diskuse o problému jen osobně napadáte a zpochybňujete lidi, kteří své názory prezentují. Pokud nesouhlasíte, vyjádřete přesně svůj názor, stůjte si za ním a argumentujte, ale osobní invektivy nemají v seriózní debatě místo.

Michaela (20.2.2017 v 20:56)

Z mého laického pohledu je jedno, jestli šlo o autismus, postvakcinační syndrom či jinak odborně pojmenovaný stav. Nezpochybnitelně však šlo o velmi závažný zdravotní stav dítěte. Pokud se takové zdravotní problémy daří takto léčit, ať již samotnou homeopatií nebo jakoukoliv kombinací léčebných metod, je to úžasné.

Julie (29.1.2017 v 17:26)

Pane Čáp, Vy jste měl možnost vidět odbornou diagnostiku a zprávu s Dg dítěte? Pokud tuto Dg vyslovil pouze pan homeopat a pak jí sám vyléčil, souhlasím s Karlou. Pokud je mi známo, neexistuje žádná diagnoza pod názvem postvakcinační autismus, to tvrdí jen “MUDr” Eleková..

Josef Čáp (29.1.2017 v 14:49)

Od Karly pouze nesmyslný a zlovolný plk, už se k němu evidentně nehlásí. Doufám, že se alespoň zastyděla. Měla by, vždyť tak mohla rodiče zoufalých rodičů odradit od nejšetrnější a efektivní léčby. Lidé, přemýšlejme trochu, v tak vážných záležitostech se nežertuje !!
Děkuji za možné zamyšlení.

Honza (21.9.2016 v 13:32)

Dle čeho tak soudíte?

Karla (14.7.2016 v 19:44)

To dítě nikdy autismus nemělo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *