Rakovina a její léčení

14.1.2008 | Marie Valášková | valaskova43@seznam.cz | Metoda | 3 komentáře

Ve středu 28. listopadu 2007 jsem byla na zajímavé přednášce Dr. Ramakrishnana. Tento indický lékař a homeopat přednášel poprvé v Praze o své léčbě rakoviny. S jeho postupy jsem se poprvé setkala v roce 2001, kdy vyšel článek v „Linksech“. Jeho kniha o léčení této ošklivé nemoci vyšla v českém překladu před dvěma lety v nakladatelství Alternativa.

Dr. Ramakrishnan se v první fázi své přednášky zabýval filosofickým přístupem k léčbě rakoviny. Mluvil o vitální síle organismu – při léčbě je třeba tuto sílu zasáhnout a tím odstartovat léčebný proces. Homeopatie má tuto schopnost působit na vitální, duchovní spektrum. Homeopatie pracuje s jemnohmotnou vitální silou.

V další části své přednášky mluvil o různých stádiích rakoviny a možnostech léčení. Jako nejsilnější současný rakovinný faktor označil stres. Také již Galén vyslovil myšlenku, že silná melancholie může vyvolat rakovinu. Dalším faktorem, který nelze opominout je dědičnost – dědičnou dispozici je důležité brát v úvahu u takových typů tohoto onemocnění jako je rakovina prsu apod.

Postupy při léčbě: Pokud je organismus v tzv. prekancerozním stavu – doporučuje jen homeopatii. Ve stádiu nádoru doporučuje operaci – co nejrychleji odstranit nemocnou tkáň z těla, pak následuje homeopatie. V případě, že je nádor již neoperovatelný, doporučuje zkusit homeopatii, pak ozařování a na posledním místě chemoterapii. Chemoterapie nejvíc oslabuje celý organismus, radí se jí co nejvíc vyhnout.

Dr. Ramakrishnan zdůrazňoval, že je velikým zastáncem Kentova přístupu v homeopatické léčbě, tzn. jeden lék v jednom čase, ale při léčení rakoviny je velikým nepřítelem čas a tak tento přístup nedodržuje. Často střídá dva léky – konstituční a nosodu. Doporučuje léky při ozařování, na vedlejší účinky při chemoterapii, léky na tišení bolestí v konečném stadiu nemoci. Velmi se mu osvědčila metoda „plussingu“ nebo rozdělené dávky.

Ve své praxi se poměrně často setkávám s různými „prekancerozními“ stádii rakoviny, tam velmi dobře funguje konstituční léčba. Pokud je nádor nebo metastázy objeven již ve formě nějakého novotvaru, mluvím s pacientem často jen o tom, jak mu pomoci při chemoterapii nebo při ozařování. Jak na nejmenší možnou míru zmenšit vedlejší následky léčby a tím tak utrpení pacienta. Zatím tady nemá homeopatie takovou pozici, a struktura zdravotnictví to umožňuje jen velmi obtížně, aby pacient odmítl alopatickou léčbu a zkusil jen léčbu alternativní. Proto mám jen velmi sporé zkušenosti s homeopatickou léčbou při tomto onemocnění.

Mé zkušenosti ale ukazují na velikou účinnost při snaze o potlačení vedlejších účinků alopatické léčby. Při ozařování velmi pomáhá radium bromatum, při chemoterapii se mi velmi osvědčilo cadmium sulphuricum. Pacienti, kteří již jednou chemoterapií prošli a pak je čeká další série léčby jsou velmi překvapeni, že jim např. neslezou vlasy, že po aplikaci nezvrací, necítí se tak oslabeni, netrpí na průjmy a další nepříjemné věci, které jim jen ztrpčují tuto nelehkou etapu života.

Homeopatická poradna

Zaměření na chronické opakující se potíže. Komplexní poradenství. Homeopatie, autopatie, doplňkové metody, zdravý životní styl.

poradci1

Informace a objednání na konzultaci zde

Diskuze k článku (3 komentáře)

Banda (6.6.2021 v 9:35)

Nejdříve vás vsechny zdravím prosím potřebují od vás pomoc mám nádor a doktoři mi údajně dávají půl roku života ale já se cítím dobře a nechtěj mě léčit vzdálit . Prosím potřebují od vás radu . Mám nádor v Třísle a v pánvi . děkuji vám a budu se těšit na vaši odpověď.spozdravem banda Pavel

Jana Vyhlídková (20.1.2021 v 12:13)

Dobrý den,
18.12.2020 jsem byla roboticky operována pro maligní nádor tlustého střeva. Nádor byl rozsáhlejšího charakteru, ale vše, co do těla nepatří, bylo odstraněno. Dle UZ a CT jsou játra i plíce čistá. V úterý 26.1.2021 nastupuji na ambulantní léčbu chemoterapií ( infuze cca 1x za 3 týdny, pak tbl. ( léčba by měla trvat 4 měsíce (podle výsledků, event. o 2 měsíce déle..).
Prosím o radu, jaká, homeopatika a v jaké síle si mám pořídit, abych chemo zvládla co nejlépe, co se týká vedlejších účinků chemo. ( co mohu užívat při podávání chemo)

Moc děkuji za cennou radu
S pozdravem J.Vyhlídková

Jaroslava Strejciusová (1.10.2015 v 10:02)

D obrý den. Jsem tři týdny po hysterektomii, nyní mě čeká ozařování.Doporučíte mi nějaká homeopatika.Děkuji Strejciusová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *