Rakovina plic řešená po telefonu

20.10.2009 | Ing. Jan Matyáš | jan.matyas@email.cz | Případy

V půlce dubna letošního roku jsem dostal e-mail od jedné paní (říkejme jí třeba paní J.) s dotazem, zdali je možné poradit se o stavu jejího 66letého otce. E-mail nezačínal nijak zvlášť pozitivně, byla v něm informace, že otec je po částečné chemoterapii a je na tom velmi špatně, cesta tudíž není možná. V takových chvílích si vždy pomyslím, jak vážný asi musí takový stav být a zda je vůbec možné radit v takové situaci na dálku, bez důkladného osobního seznámení se s případem. Nicméně jsem paní J. zavolal a dozvěděl se o stavu jejího otce následující. V říjnu 2008 mu byl zjištěn karcinom na plicích velikosti hrachu a jako terapie byla pro špatný stav plic zvolena chemoterapie místo operace. Špatný stav plic znamená, že její otec trpěl téměř celý život na časté zápaly plic, má bronchiální astma a před 10 lety prodělal tuberkulosu. Stav plic nebyl zlepšen ani tím, že se jedná o silného kuřáka.

Z dalších potíží byla uvedena operace sleziny pro hemolytickou sferocytální anemii, opakovaná tříselná kýla, potíže se slepým střevem a žlučníkem, křečové žíly v posledním stadiu a další. Chemoterapie na karcinom téměř nezabrala, pozorováno bylo jen nepatrné zmenšení nádoru a musela být předčasně ukončena kvůli nepříznivému zdravotnímu stavu. Obvykle používám u případů rakoviny metodu dr. Ramakrishnana, indického homeopata s velikou zkušeností s léčbou rakoviny (uvádí více než 5 000 léčených případů), často kombinovanou s autopatií. V tomto případě jsem však trochu váhal – bylo zřejmé, že jakýkoli podaný homeopatický lék – byť působí obvykle velmi mírně – může spustit očistnou reakci zatížených plic. Proto jsem zvolil opatrný začátek a navrhl jsem podávat homeopatický lék s vysokou afinitou k plicím Lycopodium C30, a to zpočátku jednu kuličku po třech dnech. Paní J. jsem poučil o tom, že se mohou projevit některé očistné procesy těla, které mohou organismu jako celku a zejména plicím ulevit – např. odkašlávání nebo mírně zvýšená teplota, při níž je imunitní systém aktivnější a silnější. Tyto projevy se však nesmějí projevovat nijak destruktivně. Asi po 14 dnech mi paní J. napsala e-mail, že organismus otce reaguje přiměřeně, měl jen mírně zvýšenou teplotu a cítil se celkově lépe, dokonce si vyšel na procházku. V tuto chvíli jsem doporučil užívat lék denně a přidat k němu taktéž denně potencovanou vlastní slinu připravenou v autopatické baňce z 1,5 l vody, pouze časově oddělené – jedno večer, druhé ráno. Autopatický preparát působí jako celostně vybraný homeopatický lék a působí na všech úrovních organismu. Po několika málo telefonických kontrolách, kdy bylo zřejmé, že se panu otci daří celkově lépe, přišla zásadní zpráva na začátku července. Zrovna jsme připravovali tábor pro děti a v tom zazvonil telefon, z něhož jsem se dozvěděl, že na rentgenu nádor není. Zmizel. Doporučil jsem i nadále pokračovat v podávání autopatie a Lycopodia, neboť cílem homeopatie není pouze vyléčit projev nemoci (v tomto případě nádor), ale obecně sklon k patologii. A to je někdy delší cesta. Při telefonické konzultaci s paní J. v září bylo potvrzeno, že ani sonografické vyšetření nenašlo po nádoru stopy. V současné době otec paní J. bere autopatii ze 2 l 1× týdně a jednou týdně lycopodium C30 a cítí se celkově dobře. Zajímavé na tomto případu je několik věcí – nikdy jsem pána s karcinomem neviděl ani s ním osobně nemluvil, všechno bylo konzultováno s paní J., která byla iniciátorem této metody léčení. To je zejména u takto závažných případů neobvyklé. Ukazuje to na možnosti působení vhodně vybraného homeopatického léku a autopatie, a to i v případech těžkých potíží. Koneckonců, za homeopatem většina klientů přijde až ve chvíli, kdy se jejich stav dlouhodobě nelepší i přes klasickou lékařskou péči.

Kurz autopatie

Jak odstranit nebo zlepšit chronické a opako­­vané potíže tím nejjemnějším způsobem – homeo­paticky upravenou vlast­ní tělesnou informací.
Jak svépomocí získat novou životní energii. Jak vyléčit sama sebe a lidi ve svém okolí.

Informace a přihlášky na kurz zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *