Srovnání očkovací povinnosti v zemích EU, na Islandu a v Norsku.

16.3.2015 | Mgr. Tereza Ledererová | redakce@homeopatie.cz | Aktuality | 2 komentáře

Problém povinného očkování s homeopatií sice přímo nesouvisí, ale homeopaté ve své praxi často při pohovoru odhalují podivnou koincidenci očkování a následného propuknutí chronických onemocnění u dětí a mnozí si kladou otázku, zda je vhodné očkovat povinně.

Zajímavé srovnání očkovací povinnosti v 29 zemích Evropy nalezneme v průzkumu provedeném v roce 2011 v rámci projektu VENICE (Vaccine European New Integrated Collaboration Effort) s názvem Povinné a doporučené očkování v EU, na Islandu a v Norsku.

Ze statistiky vyplývá, že 15 zemí nemá žádné povinné očkování, zbývajících 14 má alespoň 1 povinné očkování. Ve dvanácti zemích je povinné očkování proti obrně, v 11 zemích proti záškrtu a tetanu, v 10 zemích proti hepatitidě typu B. Jen 9 z 29 zemí má v očkovacím programu očkování proti rotavirům, a to jen ve formě doporučení (mimo Litvy, kde je povinné). V článku je zřetelně vyjádřen názor, že povinné očkování je zbytečné a zcela dostačuje, pokud je očkování pouze doporučené.

Za zmínku stojí, že nejvíce povinných očkování je v zemích, které se přetransformovaly z totalitního na demokratický systém nedávno a respekt k lidským právům (právo na informace, svoboda myšlení atd.) je poměrně novou, a evidentně ne zcela respektovanou hodnotou. Zatímco ve vyspělých západních státech (Rakousku, Německu, Dánsku, Finsku, Švédsku, Holandsku, Lucembursku, Velké Británii, Španělsku, Estonsku, Portugalsku) jsou všechna očkování nepovinná, ve státech bývalého východního komunistického bloku (Bulharsko, Rumunsko, Polsko, Maďarsko, ČR, Slovensko, Litva) je povinných 7 až 12 očkování.  V Belgii je 1 povinné očkování, ve Francii 3, v Řecku 4.  V některých zemích k tomu nejsou ukládány sankce za porušení konkrétní očkovací povinnosti.

Zdá se, že očkovací povinnost v ČR je jedna z nejdirektivnějších s ponecháním minimální možnosti rodičů rozhodovat o výběru léčby pro své dítě na základě získaných informací a znalostí potřeb svého dítěte. Zpřísnění sankcí za neočkování jde proti trendu ve vyspělých západoevropských a severských zemích.

DAncona_tab1

 Zdroj: Eurosurveillance, Volume 17, Issue 22, 31 May 2012

Jak navracet a udržovat zdraví jemnými prostředky

Odborně praktikovaná homeopatie stimuluje životní sílu a dává nám mimořádnou schopnost vypořádat se i s přetrvávajícími či opakovanými problémy těla a mysli, s potížemi, které jsou často považovány za „nevyléčitelné“. Tříleté víkendové studium (10x ročně) je určeno všem, kdo mají zájem o hluboké poznání tohoto nejznámějšího tzv. „alternativního“ oboru léčby. Vyučovány jsou kromě klasické homeopatie také nové homeopatické metody, např. autopatie, zdravý životní styl a kombinace různých metod. Studium poskytuje znalosti pro profesionální praxi, stejně jako pro kvalifikovanou samoléčbu. Posluchači se setkávají se známými českými a zahraničními odborníky, jako jsou autoři knih Mgr. Jiří Čehovský, MUDr. Tomáš Lebenhart, Dr. Robin Murphy, Dr. Rajan Sankaran, prof. Anna Strunecká, DrSc, ad.

Podrobné informace o studiu a přihlášky zde

Homeopatická akademie

Diskuze k článku (2 komentáře)

TSD (1.11.2015 v 17:25)

Nic ve zlém, ale s vašimi názory, “že postačí dobrovolnost” , absolutně nesouhlasím.
V zemích s dobrovolným očkováním se pomalu, ale nezadržitelně snižuje proočkovanost a tím i efekt ochrany celé společnosti.
Kupodivu na to přišli i v USA a v zemi neomezených svobod zavádějí povinnost očkovat a to bez výjimky (vyjma zdravotní kontraindikace) Od nového roku bude Kalifornie třetím státem, kde mají povinné dětské očkování. K tomuto rozhodnutí přispěl zvýšený výskyt lokálních epidemií. Situace se stává neudržitelnou a proto nekompromisně přistupují k POVINNOSTI očkovat.
tsd

Bára (25.3.2015 v 9:23)

Díky za skvělý článek!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *